Uudis

USA poliitikud pärast massitulistamisi: videomängud teevad noortest tapjad

El Paso tulistamises kaotas elu 20 inimest.Foto: The Independent

Laupäeval toimus USA-s kaks massitulistamist, milles hukkus kokku 29 inimest. USA poliitikud leiavad, et nende intsidentide põhjuseid peaks eelkõige otsima videomängudest.

Ühendriikide lõunaosas El Pasos toimunud massimõrvas kaotas elu 20 inimest. Teine tulistamine toimus 13 tundi hiljem Ohio osariigis, kus sai surma 9 inimest.

Vabariiklane Kevin McCarthy selgitas pärast kahte massimõrva Fox Newsile antud intervjuus, et videomängud “dehumaniseerivad inimesi”.

“Ma olen alati tundnud, et see on meie ja järgnevate põlvkondade probleem. Me näeme uuringutes, milline mõju võib videomängudel inimesele olla,” selgitas McCarthy, kuid ei viidanud ühelegi uurimustööle. “Kui vaadata fotosid tulistamiste sündmuskohtadelt, siis on videomängude mõju selgelt näha.”

Sarnasel arvamusel oli pärast El Pasos toimunud tulistamist ja Texase poliitik Dan Patrick, kes väitis samuti Fox Newsile, et videomängud õpetavad noortele, kuidas tappa.

“Kui kaua kavatsetakse mängutööstust ignoreerida riiklikul tasandil, kus selle probleemi lahendamiseks saaks midagi ära teha?” küsis Patrick. Ta vihjas ka El Paso tulistaja poolt enne massimõrva avaldatud manifestile, väites, et mõrvar räägib enda vägivaldsete fantaasiate väljaelamisest mängus “Call of Duty”.

Patrick tunnistas, et osad uuringud viitavad seostele videomängude ja vägivaldse käitumise vahel ja osad seda ei tee, kuid lisas: “60-aastase isa ja vanaisana vaatan ma, mis on selles riigis muutunud. Meil on alati olnud relvad, meil on alati olnud kurjust, kuid mis on muutunud seoses selle julma tulistamisega? Mina näen mängutööstust, mis õpetab noori tapma.”

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses