Uudis

USA saab enda Eurovisiooni: The American Song Contest alustab 2021. aastal

USA-visioon? Ameerika-visioon? Hmm...Foto: railway fx/Shutterstock

Eurovisiooni korraldav European Broadcasting Union teatas täna, et Eurovisiooni lauluvõistlus saab endale sõsarvõistluse Ameerikas nimega The American Song Contest, mille esimene võistlus toimub 2021. aastal.

Kui Euroopas võistlevad omavahel erinevate riikide esindajad, siis USAs hakkavad omavahel mõõtu võtma eri osariikide lauljad. Toimub 5-10 eelvooru, mis viivad poolfinaalideni ning lõpuks finaalvõistluseni.

Eurovisiooni tegevjuht Martin Österdahl selgitab: “Eurovisiooni unikaalne ajalugu on 65 aastat pikk ning selle ülemaailmne populaarsus on ikka veel tõusuteel. Ka Ameerikal on aeg kogeda seda vaatemängu. Armastus muusika vastu on universaalne ning erinevate muusikažanrite ja -stiilide tähistamine ületab piirid ning ühendab inimesi.”

“Meil on hea meel, et oleme leidnud partnerid, kes suudavad pakkuda meie fännidele üle maailma armastusväärset võistlust ning jagada seda ainulaadset võistlust Ameerika inimestega.”

The American Song Contesti produtsent Anders Lenhoff ütles: “See võistlus saab olema midagi täiesti teistsugust senisest USA televisioonist, tuues kokku March Madnessi, NFLi playoffid ning maailmaklassilised esinemised.

“The American Song Contest on pigem võistlus, mis on juhtumisi televisioonis, mitte võistlus, mis on loodud, et teha telesaadet. See saab olema avatud kõigile osalejatele, olgu nad amatöörid või juba suurtes plaadifirmades, mitte keegi ei jää kõrvale.”

The American Song Contest peaks minema eetrisse mitu kuud pärast Eurovisiooni lauluvõistlust Rotterdamis.

Loe lähemalt Eurovisiooni kodulehelt.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.