Uudis

Uued eurolood: Soome raske rokk, Norra kuldkettidega ingel ja Hispaania kurblik ballaad

Soomlased saadavad Eurovisioonile raskemuusikat.Foto: Dark Side'i Twitteri konto kuvatõmmis

Nädalavahetusel selgus, millised lood esindavad maikuus toimuval Eurovisiooni lauluvõistlusel Hispaaniat, Soomet ja Norrat.

Hispaanlased valisid enda tänavuseks eurolooks Blas Canto esituses kõlava “Voy a quedarme”. Canto võitis Hispaania eurolaulu konkursi ka eelmisel aastal.

Kui on olemas üks riik, kus ei peeta paljuks Eurovisioonile saata rasket rokki, siis see on Soome. Nii ka tänavu: põhjanaabreid esindab Eurovisioonil ansambel Blind Channel looga “Dark Side”. Muide, soomlaste eurolaulu konkursil tegi kaasa ka Laura Põldvere, kes pääses finaali, kuid jäi seal viimaseks.

Norrakaid esindab sel aastal Eurovisioonil ingel. Suurte valgete tiibadega kaunistatud artisti TIX esituses kõlab maikuus Rotterdamis lugu “Fallen Angel”.

Möödunud laupäeval toimus Eesti Laulu teine poolfinaal, kus selgusid viimased kuus artisti, kes astuvad üles 6. märtsil toimuvas suurfinaalis.

Meie hindasime Eesti Laulu esimese ja teise poolfinaali lugusid aga täiesti uue mõõdupuuga – kümne reikopi skaalal! Vaata, millised lood viisid koju kõige arvukamalt reikopeid.

Eesti Laulu esimene poolfinaal sattus kriitikarahe alla, kuna Saku Suurhallis ei peetud kinni koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangutest. Terviseameti peadirektori Üllar Lanno sõnul võivad ohutusmeetmete eiramisel kesta piirangud veel pikalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.