Uudis

Uus kodumaine film “Tagurpidi torn” sai ametliku treileri ja plakati

"Tagurpidi torn" on õpetliku sisuga seikluslik filmFoto: Heikki Leis

Eelmisel suvel Laitses ja Tartumaal Hellenurmes filmitud režissööri Jaak Kilmi põnevik „Tagurpidi torn“ avab saladuseloori – valminud on filmi treiler ja plakat. Kinno jõuab film järgmisel aastal.

Põnevik “Tagurpidi torn” räägib lastekamba suvest unises Lõuna-Eesti külas, kus ainukest lõbu pakub lihtsalt hängimine ja turnimine mahajäetud tootmiskompleksis. Seal viibimine keelatakse neile küll ära, kuid kamba pealik Kristjan ning tema sõbrad Ariel, Loore, Mia-Margot ja Siim otsustavad keelust üle astuda. Otsus muudab nende elu ning paneb sõbrad karmi vastasseisu.

Režissöör Jaak Kilmit kõnetas eelkõige valmiva põneviku sisu.

“”Tagurpidi torn” on selline seikluslik film, millest ma olen puudust tundnud. Meie filmis leiavad igapäevaelu kena fassaadi taha surutud tõsised väljakutsed ootamatult tee laste ellu, mis lööb segi nii grupisuhted kui ka piirid hea ja kurja vahel,” sõnas ta pressiteates.

“Ma arvan, et igaüks teab, et paljud lapsepõlve valikud võivad tunduda täiskasvanu jaoks lihtsalt lahendatavad, kuid nooremate jaoks võivad need kasvada üle pea. Selles filmis ma ei paku lihtsaid lahendusi. Me räägime pooltoonides, nii heledates kui ka tumedates,” lisas Kilmi.

Õpetliku filmi keskmes on lastekamp, mida Kilmi koos stsenarist Aidi Vallikuga on püüdnud kujutada vastavalt oma kogemusele ja vaatlustele.

“Filmirežissöörina huvitab mind laste spontaansus ja mängulisus ning ma tahtsin selle ekraanile tuua, seda nii argistes tegevustes kui ka grupisuhetes. Minu tegelased on elavaloomulised ja ehedad lapsed. Töö nendega oli pidev balansseerimine plaanitud tegevuse ja kaose vahel. Ma usun, et ainult niimoodi võibki säilitada filmis eheduse ja elulisuse,” märkis Kilmi.

Filmi produtsent Evelin Penttilä lisas: “Meie jaoks on oluline teha film noorele vaatajale, kus kinosaalist väljununa on publik kasvanud koos peategelase Kristjaniga. Kindlasti toob film ka püünele ühe põlvkonna noored näitlejad, kes on suure kinolina potentsiaaliga.“

Filmi osades on Nils Jaagup England (Kristjan), Rebeka Kask (Loore), Una Marta Soms (Mia-Margot), Laura Vahtre (Ariel), Kimi Reiko Pilipenko (Siim), Mirja ja Mirje Toomsalu (Lisandra), Andres Lepik (Elmar) ning kõrvalosades Rasmus Ermel, Riho Kütsar, Evelin Võigemast, Anti Kobin, Ester Kuntu, Jaanika Arum, Juuli Lill ja Reimo Sagor. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.