Uudis

Uus Nintendo Switch on väiksem, ainult kaasaskantav ja 100 dollarit odavam

Võrreldes algupärase Switchiga on Lite odavam, aga ka lihtsakoelisem.Foto: Nintendo

Septembris jõuab müügile mängukonsooli Nintendo Switchi uusversioon Nintendo Switch Lite. Konsool hakkab maksma Switchi originaalversioonist 100 dollarit vähem ja madalamat hinda õigustab Nintendo mitmete funktsioonide eemaldamisega.

Üks olulisemaid muudatusi on see, et Lite’i saab kasutada vaid pihukonsoolina. Erinevalt algsest Switchist ei ole uut konsooli võimalik telekaga ühendada.

Teiseks, erinevalt praegu müügil olevatest Switchidest ei ole võimalik Lite’i mängupulte konsooli küljest eemaldada. See tähendab, et Lite’i kasutades kahe puldiga ühe Switchiga mängida ei saa. Mängupultide küljest on eemaldatud ka infrapunasensorid ja värinafunktsioon.

Lite telekaga ei ühildu ja puldid korpuse küljest lahti ei käi.Foto: Nintendo

Ülejäänud kahe masina vahelised erinevused on minimaalsemad. Lite’i ekraan on originaalse Switchi omast natukene väiksem ning Lite kaalub algsest konsoolist veidi vähem.

Nintendo sõnul peab Lite’i aku ka natukene kauem vastu ning uue konsooli vasaku mängupuldi noolenupud on ümber disainitud. Lisaks sellele ei tule Lite’iga kaasa praeguste Switchide korpuste taga asuvat jalga, mis aitab konsooli püsti hoida.

Nintendo Ameerika filiaali juhi Doug Bowseri sõnul otsustati ainult kaasaskantava konsooli kasuks mängijate eelistustest tulenevalt. Ta väidab, et paljud kasutavad Switchi just pihukonsoolina ja seetõttu oli telekaga ühendamise funktsiooni eemaldamine loogiline samm.

Nintendo Switch Lite ilmub 20. septembril ja hakkab USAs maksma 199 dollarit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.