Uudis

Vahur Kersna avalikustas Evelin Ilvese kogu tema kriipivas olemuses

Foto: ekraanitõmmis

Maksumaksjana on mul kahju, et ERR raiskas raha ja ressurssi Vahur Kersna tehtud saate “Nähtus nimega Evelin” peale. Vaatajana on mul kahju, et ma oma aega selle saate vaatamise peale kulutasin.

Kui leidus veel Eestis inimesi, kellele Evelin Ilves sümpatiseeris, siis pärast Peeter Oja ja Mart Juure “Ärapanija” “Juhuu” sketši jäi neid ilmselt vähemaks. Võimalik, et pärast eile eetris olnud saadet peab neid tikutulega taga otsima.

Oluline nähtus nimega “mina”

Portreesaate eesmärk on lisaks inimese avamisele näidata ka ühiskonnas toimuvat ajal, mil too oluline inimene oluliste asjadega toimetas. Elulooraamat on niisiis natuke ka ajaloo raamat, eluloo film ka ajaloo film, sest peegeldab olulisi sündmusi ja teisi olulisi kaasteelisi.

Evelin Ilvesest tehtud portreesaade seda eesmärki ei kanna. Evelini iga teine lause algab sõnaga “mina”. Kersna õhutab eneseimetlust muidugi hoolega takka, vormistades naiivseid küsimusi stiilis “Küll sul võis siis raske olla!” Millele Evelin suurima rõõmuga vastab: “Kui teised annaksid alla, siis mina mitte!”

Liiga pikk ja liiga argine

Saade algab mustast koerast, kes Evelinil lapsepõlves oli. Kaheksandaks minutiks on tunne, et miks nad ei võinud lühemat saadet teha?!

Teemade ampluaa on tasandil: kes kuhu jättis sokke vedelema ja kuidas virk Evelin kogu aeg neid kokku pidi kraamima. Raske uskuda, et sokkide episood meie president Ilvese kõige suurem saavutus oli.

Kui midagi selle dokumentaalfilmi puhul kiita, siis Kersna võimet infiltreeruda Evelini naha alla ja paljastada tema tõeline olemus. Võimalik, et te ei oleks tahtnud seda teada saada.

Kas presidendi kaasast peaks üldse portreesaate tegema? Miks mitte! Kui tal on midagi öelda. Ta on ju inimene, kes meie riigi arengut, püüdlusi ja eneseületusi väga lähedalt näinud. Keskenduda oleks võinud muidugi ühiskonnale, aga seekord jäi see eesmärk peategelase jaoks sama kaugele kui kuu taevas.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.