Uudis

Vanade Windowsite kasutajad jäävad ilma mitmetest klassikalistest internetimängudest

Microsoft annab mõista, et oleks tagumine aeg operatsioonisüsteemi uuendada.Foto: TNW

Windows 7 ja vanemad operatsioonisüsteemid kaotavad peagi mitmete tuntud netimängude toe. Muudatus puudutab mänge “Internet Backgammon”, “Internet Checkers”, “Internet Hearts”, “Internet Reversi”, “Internet Spades” ja “MSN Go”.

See, millal täpsemalt vastava mängu toetamine lõpetatakse, sõltub operatsioonisüsteemi versioonist. Esimestena puudutab muudatus Windows XP ja ME kasutajaid, kes ei saa enam mainitud mänge mängida alates 31. juulist.

Windows 7 kasutajad saavad rohkem armuaega. Nende jaoks jäävad “Internet Backgammon”, “Internet Checkers”, “Internet Spades” ja “MSN Go” mängitavaks kuni järgmise aasta 22. jaanuarini, mil Microsoft plaanib ametlikult lõpetada Windows 7 toetamise.

Tasub täpsustamist, et toe kaotavad mainitud mängude üle interneti teiste kasutajate vastu mängimiseks mõeldud versioonid. Mängude tavaversioonid on ka tulevikus vanemate operatsioonisüsteemide kasutajatele saadaval.

“Backgammonit” üle interneti vanematel Windowsi operatsioonisüsteemidel varsti enam mängida ei saa.Foto: kuvatõmmis

Teatud mõttes on isegi kummaline, mainitud operatsioonisüsteemidel on mängude toetamine jätkunud tänase päevani. Microsoft lõpetas Windows XP ja ME toetamise mitme aasta eest ja ka Windows 7 hakkab juba vanaks jääma.

Lisaks on kõigist muudatuse poolt puudutatud mängudest olemas ka brauseriversioonid ning Microsoft soovib kahtlemata, et võimalikult suur hulk inimesi Windows 10 kasutama hakkaksid.

Muudatuse põhjuseks on väidetavalt Microsofti igati loogiline soov suunata rohkem ressursse uute tehnoloogiate arendusse. Hetkel on firma üheks peamiseks eesmärgiks striimimisteenuse xCloud loomine, mis peaks kaasa tulema järgmisel aastal ilmuva uue Xboxi mängukonsooliga.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses