Uudis

Vanalinna Rahva Raamat valiti maailma kolme parima raamatupoe sekka

Vanalinna Rahva Raamatu kauplus.Foto: Rahva Raamat

Eile kuulutati 2020. aasta parimaks raamatupoeks Uus-Meremaa raamatupood Unity Books. Kolme parima sekka jõudis ka Vanalinna Rahva Raamat, mis osutus kõigist kandidaatidest Euroopa parimaks. Lisaks võitjale jõudis esikolmikusse Eesti kõrval ka Jeemeni raamatupood Yemen Bookstore.

Rahva Raamatu tegevjuhi Jan Plaani sõnul kinnitab Euroopast ainsa raamatupoena esikolmikusse jõudmine selgelt, et pika ajalooga valdkonnas, nagu raamatuäri seda on, saab teha uuenduslikke samme moel, mis suudavad siduda omavahel väärika raamatupoe hubase atmosfääri kaasaegse kaubandusvormiga. 

“Esimesena Eestis kõigi maailma raamatupoodide seast esikolmikusse jõudmine kinnitab üheselt, et oleme Rahva Raamatus valdkonna arendamise eestvedajatena õigel teel,” ütles ta. 

Üle 100 aasta Tallinnas Saarineni majas tegutsenud Vanalinna Rahva Raamat läbis möödunud aastal uuenduskuuri. Renoveerimisprojekti lähteülesandeks oli luua ajastutruu raamatupood, mille lõpplahendus saaks oma koosluselt ja interjöörilt eriline ja pakuks kõneainet nii kõigi raamatusõprade kui ka valdkonna arvamusliidrite seas. 

“Ajal, mil üha suurem osa raamatuärist liigub kaubanduskeskustesse ja veebipoodi, on mul väga hea meel, et suutsime pika ajalooga raamatupoele Tallinna Vanalinna serval uue hingamise anda ja seda veel niivõrd positiivse vastukaja saatel!” rääkis Rahva Raamatu turundusjuht Kersti Küla.

“Aasta raamatupoe” auhinda annab välja London Book Fair koostöös raamatute hulgimüüja Gardnersiga viiendat korda. Korraldajate sõnul on auhinna eesmärgiks näidata, et tänapäevased raamatupoed ei ole mitte ainult uute raamatute tutvustamise kohad, vaid teadvustavad ka inimestele, et maailmas on juba olemas hästi palju raamatuid, mis väärivad lugemist.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.