Uudis

Venemaa eurolugu süüdistaktase kodumaal meestevastase vaenu õhutamises ja naiste alandamises

Venemaa saadab Eurovisioonile loo "Russian Woman", mida esitab Manizha.Foto: kuvatõmmis

Idanaabrite tänavust eurolugu “Russian Woman” süüdistatakse Venemaal traditsiooniliste pereväärtuste õõnestamises, kirjutab NME. Asja võetakse piisavalt tõsiselt, et loo osas algatatakse ametlik uurimine.

“Russian Woman” on vene naiste tugevust ülistav lugu, mida esitab Tadžikistanist pärit lauljanna Manizha. Loos kõlavad muuseas ka järgmised sõnad: “vene naine teab – sa oled piisavalt tugev, et müür maha murda”.

Uuriva komitee sõnul on neile laekunud palve uurida Manizha laulu sõnade konteksti ja sõnumit. Komitee esindaja Svetlana Petronko kinnitas, et uurimine viiakse tõepoolest läbi.

Loo vastu on avalikult sõna võtnud näiteks Venemaa õigeusklike naiste ühing, kelle arvates õhutab “Russian Woman” meestevastast viha ja õõnestab traditsioonilisi pereväärtusi.

Venemaa eurolugu ei meeldi ka sõjaveteranidele. Veebilehel Veteranskie Vesti palutakse loo osas läbi viia uurimine, kuna see solvab väidetavalt Venemaa naisi ja mõnitab nende inimõigusi.

Vene rahvas sai tänavu esimest korda üheksa aasta jooksul õiguse euroloo valimisel kaasa rääkida. Lisaks venelaste loole on kehva seisu sattunud ka Valgevene lugu, mida süüdistatakse Aleksandr Lukašenko vastaste protestijate mõnitamises.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.