Uudis

Video: Rotterdamis kerkib Eurovisiooni lauluvõistluse lava

Foto: Eurovision.tv

Jah, tänavu Eurovisioon päriselt ka toimub! Rotterdamis Ahoy areenil alustati pühapäeval lauluvõistluse lava ehitamisega, seega nüüd enam saba jalge vahel plehku panna ei saa.

Eurovisiooni tegevprodutsendi Sietse Bakkeri sõnul on korraldajate seas emotsioonid laes ning kõigil on hea meel pärast pea 600 päeva kestnud pausi tagasi tööl olla.

Lava ja artistide green roomi püstitamiseks kulub Bakkeri sõnul kaks nädalat. Esimeste proovidega plaanitakse alustada 28. aprillil ning esimesi artiste oodatakse Ahoy areenile 8. mail.

Eurovisiooni lauluvõistluse poolfinaalid toimuvad 18. ja 20. mail, Eestit esindab Uku Suviste astub üles teises poolfinaalis. Suurfinaal leiab aset 22. mail. Ennustusportaalide hinnangul on tänavu favoriite kaks, kuid Eestile edu ei ennustata.

Kõikide tänavu Eurovisioonil osalevate lugudega saad tutvuda siin. Kui otsid midagi veidramat, siis viska pilk peale kõige veidramatele eurolugudele läbi aegade.

Koroonapandeemiast hoolimata otsustati Eurovisioonile lubada ka publikut, kuid kohale saavad minna vaid vähesed õnnelikud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.