Uudis

Viis varianti: millises Itaalia linnas võib toimuda järgmise aasta Eurovisioon?

Rooma on mõistagi loogiline variant, kuid Eurovisioon võib kolida ka mujale.Foto: Calin Stan/Shutterstock

Selge on see, et Eurovisioon kolib Itaaliasse, kuid kuhu täpsemalt, seda veel teada ei ole. Eurovisionworld pakub välja viis linna Itaalias, kus 2022. aasta lauluvõistlus toimuda võiks.

Eurovisiooni korraldamiseks peavad linnad vastama kindlatele kriteeriumitele. Ruumi peab jaguma vähemalt 10 000 külalisele ja saadaval peab olema 2000-3000 hotellikohta, mis ei tohiks asuda lauluvõistluse toimumiskohast rohkem kui 40-minutilise teekonna kaugusel.

Kuna Eurovisiooni korraldamine on aeganõudev ja töömahukas, siis peavad lauluvõistlust korraldatavad linnad olema valmis korraldustiimi ja suuremal hulgal külalisi vastu võtma viie kuni seitsme nädala jooksul.

Kõike seda silmas pidades oleks järgmise Eurovisiooni üks loogilisemaid toimumiskohti mõistagi Itaalia pealinn Rooma. Olemas on suured areenid, palju hotelle, head transpordivõimalused ja kõik muu vajalik.

Roomast kaugemale vaadates pakutakse veel üheks lauluvõistluse potentsiaalseks toimumiskohaks Põhja-Itaalias asuvat Milanot. Olemas on hotellid ja hea logistikavõrk, kuid miinusena tuuakse välja asjaolu, et linnas ei ole areene, mis just Eurovisiooni vajadustega kõige paremini sobiksid.

Torinos Eurovisiooni korraldamist on juba varasemalt arutatud. Foto: iacomino FRiMAGES/Shutterstock

Tugeva kandidaadina nähakse ka ajaloolist Torinot. Väidetavalt arutati võimaluse üle Torinos Eurovisiooni korraldada juba 2017. aastal, mil lauluvõistlus leidis aset Kiievis. Torinos asub ka Pala Alpitour Arena, mis on saanud üheks populaarsemaks suurürituste korralduskohaks Itaalias.

Eurovisiooni jaoks sobiks samalinn Genova, kus asuv areen Palasport di Genova mahutab 10 000 pealtvaatajat. Viimase variandina pakub Eurovisionworld välja ajaloolise Bologna linna, kus Unipol Arena suudab vastu võtta 20 000 inimest.

Lisaks potentsiaalsetele toimumiskohtadele pakub Eurovisionworld välja ka kõige tõenäolisemad kuupäevad, mil järgmise aasta Eurovisioon võiks aset leida. Hetkel arvatakse, et poolfinaalid toimuvad 10. ja 12. mail ning suurfinaal leiab aset 14. mail.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.