Uudis

Vikerraadios alustab uus poliitikasari “Valge elevant”

Saatejuht on Meelis OidsaluFoto: ERR/Ken Mürk

Vikerraadios alustab täna kell 14.05 uus poliitikasari “Valge elevent”, mis tõstab kuuel reedel fookusesse nn valged elevandid ehk Eesti ühiskonnaelus pikaaegselt lahendamata probleemid.

Riigikogu kinnitas möödunud aastal strateegia “Eesti 2035”, kus on esimest korda Eesti taasiseseisvumise ajal seatud kõiki eluvaldkondi katvad pikaajalised mõõdetavad arengueesmärgid.

“Nende saavutamiseks peaksid nii ametnikud kui ka poliitikud senisest märksa enam pingutama. Eesti on peaaegu igas eluvaldkonnas jäämas arengule jalgu, vajame käiguvahetust,” ütles saatesarja idee autor ja juht Meelis Oidsalu pressiteates.

Kuueosaline sari “Valge elevant” keskendubki probleemidele ja väljakutsetele, mis on justkui kõigile teada, aga mille kohta pole seni tehtud vajalikke otsuseid. Igas saates on fookuses üks teema ja valdkond (maksusüsteem, energeetika, sotsiaalkulud, julgeolek jne) ning eksperdid pakuvad välja otsustamist vajavaid küsimusi ja valikuid, mida edasi lükata ei saa, kui tahame, et Eesti oleks ka 2035. aastal jõukas, turvaline ja õitsva kultuurieluga riik.

Oidsalu loodab, et sari annab ideid ka erakondadele uute ambitsioonikate sihtide seadmisel.

Esimene saade puudutab energeetikat ja rohepööret, koos saatejuhiga on stuudios energeetika asekantsler Timo Tatar, Riigikantselei rohepöörde eestvedaja Kristi Klaas ning Riigikogu Arenguseire Keskuse juht Tea Danilov.

Saatesari valmib Vikerraadio, kolme Eesti mõttekoja (Praxis, TTÜ Ragnar Nurkse Instituut ning Arenguseire Keskus) ja Riigikontrolli koostöös.

“Valge elevant” alustab Vikerraadios 29. aprillil ja on eetris igal reedel kell 14.05 kuus nädalat järjest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.