Uudis

Võimuvõitlus YouTube’is: PewDiePie on taaskord populaarseim juutuuber, aga kui kauaks?

Maailma populaarseim juutuuber (vähemalt artikli kirjutamise ajal) Felix "PewDiePie" Kjellberg. Foto: kuvatõmmis

Eile kirjutasime, et alates 2013. aastast suurima jälgijaskonnaga juutuuber PewDiePie kaotas esikoha India meediagigandi T-Seriese kanalile. Positsioonivahetus oli aga ajutine, sest nüüd on PewDiePie juba tipus tagasi.

Artikli kirjutamise ajal on seis järgmine: PewDiePe kanalil on 92 397 599 fänni ja T-Seriese kanalit jälgib 92 256 453 inimest. Seega kui eile edestas India kanal PewDiePie’d umbes 100 000 jälgijaga, siis täna on rootslasest videomängur T-Seriesest ees umbes 140 000 fänniga.

Iroonilisel kombel tõi PewDiePie’le kamaluga uusi jälgijaid juurde asjaolu, et ta liidripositsioonilt ära langes. Fännid aktiveerusid ja ka teised populaarsed juutuuberid innustasid oma jälgijaid PewDiePie’d toetama. See tõi kaasa uute fännide laviini, mis rootslase uuesti esikohale upitas.

Mitmete suuremate YouTube’i sisuloojate jaoks sümboliseerib PewDiePie ja T-Seriese vaheline mõõduvõtt vastasseisu iseseisvate sisuloojate ja hiiglaslike korporatsioonide vahel. Ei soovita, et YouTube muutuks mammutfirmade hääletoruks, mistõttu kutsutakse enda fänne üles toetust avaldama just PewDiePie’le.

Viimastel kuudel on PewDiePie fännid erinevates maailma nurkades korraldanud tema toetuseks ka mitmeid kokkutulekuid. Üks selline üritus toimus veebruari lõpus ka Eestis ning sellele aktsioonile viitas oma videos ka PewDiePie.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.