Uudis

Xbox Live jõuab iOSi ja Androidi seadmetele, kuid Nintendo jääb pika ninaga

Kõik nagu klapiks, ainult Nintendo Switchi logo on puudu.Foto: Microsoft

Microsoft andis teada, et võrguteenus Xbox Live saab peagi iOSi ja Androidi seadmete toe, vahendab The Verge. Varasemad kõlakad rääkisid Xbox Live’i jõudmisest ka Nintendo Switchile, kuid tundub, et nii siiski ei lähe.

See tähendab, et peagi on iOSi ja Androidi seadmetel võimalik kasutada erinevaid Xbox Live’i funktsioone. Arendajad saavad mängudesse lisada achievmente, mille eest saab teenida punkte, ning mängijatel saab olema võimalik hallata oma sõbralisti, külastada klubisid ja kasutada muid Xbox Live’i funktsioone.

Siiski, olenemata kõlakatest ei laiene Xbox Live Nintendo Switchile ja Microsofti esindaja sõnul ei ole see ka lähitulevikus plaanis. Sarnaselt teiste platvormidega kasutab “Minecrafti” Switchi versioon Xbox Live’i, kuid teistele Switchi mängudele teenus veel ei laiene.

Microsofti koostööpartnertiele mõeldud tarkvarakogumik Microsoft Game Stack tehakse peagi arendajatele kasutatavaks.Foto: Microsoft

Varasemalt olid ainsad Xbox Live’i toega mobiilimängud toodetud Microsofti poolt. Kõige populaarsem näide sellest on Microsofti omanduses oleva “Minecrafti” mobiiliversioon. Nüüd laieneb Xbox Live kõikide mobiilimängudeni, muidugi juhul, kui nende mängude arendajad on Xbox Live’i kaasamisest huvitatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.