Uudis

YouTube lõi maailma esimese lõputu video, mis on igal vaatamisel erinev

Tegu on ägeda tehnilise saavutusega, mis päriselt ka töötab.Foto: kuvatõmmis

Muusiku Billie Eilishi ülipopulaarse loo “Bad Guy” muusikavideo põhjal on kokku pandud maailma esimene lõputu video, mis on tänu tehisintellektile igal vaatamisel erinev.

Hiljuti kogus “Bad Guy” muusikavideo YouTube’is kokku miljard vaatamist. Seda saavutust tähistab YouTube lõputu muusikavideoga, kus lisaks originaalsele “Bad Guy” videole kõlavad ka selle loo kümned tuhanded kaverid.

Lõputu ja igal vaatamisel uudse muusikavideo loomisel on YouTube kasutanud tehisintellekti, mis paneb erinevad “Bad Guy” kaverid koos mängima selliselt, et loo rütm ja tempo ei saa rikutud. Kuna YouTube’is on Eilishi loo kavereid väga palju ning need hõlmavad pea kõiki muusikalisi žanre, siis on kuulamis- ja vaatamiskogemus igal korral erinev.

Tegu on videoga, mida võib sõna otseses mõttes vaatama ja kuulama jäädagi. Iga vaatamissessioon algab Eilishi originaalvideoga, millesse hakatakse peagi kavereid sisse pikkimia. Ja kui sul isegi peaks õnnestuma kõik kaverid oma eluaja jooksul ära hakata, siis hakkab kogu asi lihtsalt uues kombinatsioonis algusest pihta.

Billie Eilishi “Bad Guy” lõputut muusikavideot saad vaadata sellelt lehelt. Alt leiad aga maailma esimese lõputu video treileri:

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.