5 kõige levinumat makseviisi Eesti netikasiinodes

Foto: freepik.com

Kui füüsilise kasiino külastamisel piisab pangakaardi või sularaha taskusse pistmisest, siis netikasiinode kasutamisel tuleb arvestada pisut teistsuguseid süsteeme. Sarnaselt teistele internetiteenustele saab ka Eesti online kasiinodes kasutada tüüpilisi maksevahendeid, ent olenevalt olukorrast võivad saadaval olla erinevad maksesüsteemid.

Kes on mõtisklenud, milliseid makseviise saab üldse netikasiinodes kasutada, siis alljärgnevalt leiad viis kõige tüüpilisemat kasiino makseviisi www.top10nettikasinot.fi kohaselt.

Pangalingid

Eestlased on aasta-aastalt hakkanud rohkem kasutama internetipanga maksevõimalusi, sh kasutades oma internetipanka e-teenuste jaoks. Eesti Panga 2023. aasta statistika kohaselt oli eraisikute internetipanga maksekorralduste käive suisa üle 700 miljoni euro, samas kui aasta varem jäi see 650 miljoni euro kanti. See on vaid põgus pilguheit eestlaste pangamakselembusesse. 

Pea iga Eestis tegutsev e-teenuse pakkuja, olgu selleks online kasiino või veebipood, peab ühel või teisel viisil integreerima suurpankade pangalingid, arvestades, et suurem osa netiteenuste kasutajatest eelistab internetipangas tehtud tehinguid. Sedasi ongi Eesti internetikasiinodes pea alati olemas suurpankade pangalingid, et saaksid teha sisse- ja väljamakseid otse oma eelistatud panga kaudu.

Kiirmaksed

Paljud online kasiinod on läinud sammukese edasi tüüpilistest pangalinkidest ning on hoopis kasutusele võtnud erilised kiirmaksed, tehes koostööd selliste maksesüsteemidega nagu paljudele tuntud Trustly teenus. 

Taolised kiirkasiinod tegutsevad veel kiirema ja lihtsama pangasüsteemiga. Nimelt, Trustly vahendusel saab mängija ühendada end oma Eesti internetipanka ning teha kohe sissemakse tänu Trustly makselahendusele. Samal ajal pole tarvis avada internetikasiinos kontot – iga mängija saabki kohe hüpata makse juurde, ilma registreerumisvormi täitmata.

Kuna iga mängija saab end ühendada vaid endanimelise pangakontoga ning makseid saab teha vaid Eesti pankade vahendusel, muudavad kiirmaksed kasiinokeskkonna ka turvalisemaks.

Tüüpilised kiirkasiinod kasutavad Trustly teenust nii, et mängurid saavad teha sisse- ja väljamakseid hetkega, seejuures on saadaval kõik Eesti suurpangad.

Kaardimaksed

Kellel pole mahti teha tehinguid pangalinkide vahendusel, saab enamasti kasutada oma Visa või Mastercard pangakaarti alternatiivina. Tasub täheldada, et tüüpilistes kiirkasiinodes pole aga pangakaardid lubatud – makseid saab teha vaid pangalingi kaudu.

Kaardimaksete tegemisel on suurem osa protsessist samasugune nagu pangalingi kasutamisel. Olenevalt pangast tuleb ka kaardimakse tegemisel logida internetipanka makse kinnitamiseks, seoses pangapoolsete turvamehhanismidega.

Kaardimaksed on aga vaieldamatult mugavad ja levinud, kuna makse tegemiseks tuleb vaid sisestada oma kaardil olevad andmed. Kuna Eesti pankade väljastatud kaardid on kaitstud erinevate turvasüsteemidega, ei pea üldiselt ka kartma andmete sisestamist internetikasiinodes – makseid tuleb ühel või teisel viisil kinnitada oma pangas.

E-rahakotid

Mõned hasartmängurid ei soovi ühendada oma kasiinokogemust pangakontoga, eriti, kui soovitakse hobid hoida lahus igapäevasest arvelduskontost. Sellisel juhul saavad kasiinod pakkuda alternatiivse makseviisina mitmeid e-rahakotte. Eesti kasiinodes on levinult kasutusel Skrill ja Neteller, mis kipuvadki olema kasiinomaailmas kõige populaarsemad valikud.

Skrilli ja Netelleri puhul tuleb avada valitud teenusepakkuja juures endale virtuaalne konto ning kanda sinna vahendeid oma tavalisest pangast. Seejärel saab virtuaalselt kontolt kanda raha juba kasiinokontole. Väljamaksete tegemisel kannab kasiino jälle raha e-rahakoti kontole, kust saab raha omakorda välja kanda oma pangakontole.

E-rahakottide kasutamisel võib tekkida ka mõningaid teenustasusid olenevalt teenusepakkuja hinnakirjast, seega pole kindlasti tegemist kõige soodsama makselahendusega.

Krüptoraha

Krüptoraha on aasta-aastalt muutunud levinumaks üle kogu maailma ning seejuures on ka mõni netikasiino hakkanud lubama makseid Bitcoinides või mõnes muus levinumas krüptorahas.

Võrreldes panga- ja kaardimaksetega on krüptomaksed veel võrdlemisi haruldased – kõik netikasiinod seda varianti veel ei toeta. Küll aga on näha trendi krüptomaksete leviku suunas ning seega võib uskuda, et järgnevatel aastatel hakkavad paljud internetikasiinod krüptoraha lubama.

Hetkel lubatakse kasutada krüptoraha nii sisse- kui väljamaksete jaoks, kuid mängimine ise toimub ikkagi eurodes, mis tähendab, et nii sisse- kui väljamaksel konverteeritakse summa eurodesse. Sestap peavad krüptorahas mängivad inimesed arvestama ka võimalike valuutavahetustasudega, mis võivad taoliste tehingute tegemisel ilmneda.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.