Brite AB võtab Eesti hasartmänguvaldkonna üle

Foto: freepik.com

Tehnoloogiariigina kipub Eesti olema üks esimestest, kes võtab üle erinevad tehnoloogilised uuendused, seda eriti FinTech valdkonnas – alates pankadest kuni kiirmakseteni, Eesti on olnud uuenduslike finantsteenuste kasvulava juba mitmeid aastaid.

Nüüd võib aga näha, kuidas järjekordne tööstus saab vallutatud ühe ettevõtte lahenduste poolest: Rootsi uuenduslik makselahendus Brite AB on vaikselt hakkanud üle võtma Eesti internetipõhiste hasartmängude valdkonda, tuues kasiinomängijateni turvalised kiirmaksed.

Brite makselahendus toob endaga kaasa revolutsiooni

Need, kes pole just hoidnud kätt igapäevaselt hasartmängumaailma pulsil, ei ole tähele pannud, kuidas Brite AB, mõne aasta eest Rootsis hoo sisse saanud FinTech, on kiirelt sööbinud veebipõhistesse hasartmänguportaalidesse. Tänu Brite’i makselahendusele on tekkinud uus mängunišš: Eesti kiirkasiinod

Kiirkasiinode all mõeldakse mänguplatvorme, kus saab asuda kohe sissemakset tegema ilma eraldi registreerumata. See on võimalik tänu kasiinokeskkonda integreeritud makselahendusele, mille kaudu tuleb mängijal end internetipangas autentida. Brite käitub siinkohal kui sild, mis ühendab kasiino, mängija ja internetipanga. Kui kasiinolehele on integreeritud Brite’i makselahendus, tähendab see, et mängijad peavad tegema sissemakse Eesti internetipangast. Samal ajal ei ole kasiino veebilehel saadaval ükski teine makseviis, mis mõnes mõttes ka sunnib tegema makseid üksnes panga vahendusel.

Ehkki esimese hooga näib see piiravana, on Brite ja muud taolised lahendused hakkanud populaarsust koguma nii Eestis kui mujal maailmas. Näiteks Soomes on Brite ja muud sarnased kiirmakselahendused tänaseks päevaks online kasiinode peamised makseviisid (allikas: Kasinotarjoukset.net). Põhjus on lihtne: kasiinomaksed käivad küll ainult Eesti panga kaudu, kuid seevastu on maksed turvalised ning eriti kiired.

Brite’i makselahendus ongi nii kiirelt levima hakkanud, kuna lisaks nö kontovabadele kiirkasiinodele võimaldab Brite erakordselt kiireid makseid, seda nii kasiino sisse- kui ka väljamakse puhul. Kui keskkonda on integreeritud Brite, võib tihtipeale näha loosungeid, mis lubavad väljamakse teostada loetud minutite korral. Brite’i makselahendus just seda pakubki, vahendades makseid ülikiirelt.

Kasutajasõbralikkuse ja turvalisuse tõttu on Brite’i kiirmakselahendus endaga kaasa toonud valdkonna pöördepunkti: aina rohkem veebikasiinosid rakendavad Brite’i või sellele sarnase makseplatvormi, et püsida kiirkasiinode kõrval konkurentsis, pakkudes samasuguseid kiireid maksevõimalusi.

Kas kõik mängukeskkonnad on pöördumas?

Kui uurida EMTA seaduslike hasartmängukorraldajate nimekirja, võib näha, et Eestis tegutseb juba mitukümmend kasiinokeskkonda. Nende seas on juba üle kümne keskkonna, kus on rakendatud kiirmaksete lahendus, seda kas Brite’i, Trustly või Zimpleri vahendusel. Suur osa viimase paari aasta jooksul tegevusloa saanud kasiinodest ongi juba täieulatuslikud kiirkasiinod, kus makseid töödeldakse ainult open banking makselahenduste vahendusel, nagu seda on Brite.

Sellest trendist võib järeldada, et kõik uued mängukeskkonnad, kes saavad Eestis tegevusloa, võivad suure tõenäosusega samamoodi rakendada ainult kiirmakselahendusi. Tänapäevases kasiinomaailmas ei ole enam kohta traditsioonilistel makseviisidel – mängijad on juba harjunud internetipanga vahendusel tehtud maksetega, eriti, kui väljamaksed laekuvad loetud minutite või tundide jooksul.

Eestis tegutseb endiselt aga ka käputäis “vanu” veebikasiinosid ehk valdkonna suurtegijaid, kes alustasid hasartmängude korraldamist juba kümnete aastate eest. Need keskkonnad ei näi veel olevat sama revolutsiooni teel, pakkudes endiselt tüüpilisi makselahendusi, ehkki maksed võivad laekuda aeglaselt. Nende portaalide kasuks räägib aga nende maine, professionaalsus ja suurem mänguvalik.

Eesti hasartmängumaailmas on seega koht mõlemal makselahendusel, kuid Brite on üks ettevõtetest, millel tasub silma peal hoida – seda eriti internetiteenuste valdkondades, kus kiired ja turvalised maksed on eriti kõrgelt tarbijate poolt hinnatud.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.