Miks Eesti kiirkasiinod on Soomes populaarsed?

Foto: Pexels

Kui uurida EMTA kodulehel olevat nimekirja kasiinodest, millele on antud ametlik tegevusluba, tundub nimekiri suisa üüratult pikk ning mitmeid kasiinonimesid pole isegi eestlased näinud. Kui aga uurida lähemalt Eesti ja Soome kasiinotööstust, siis selgub, et sellel fenomenil on selgitus: Eesti kasiinod on populaarsed hoopis meie põhjanaabrite seas ja suurel määral on kasiinolehed loodudki Soome mängurite rõõmuks.

Millest aga selline põnev trend: luua kasiino Eestis, aga pakkuda mänge soomlastele? Selle taga peitub paar olulist põhjust, mida selgitame lähemalt alljärgnevalt.

Soomes on endiselt monopol

Soomlastele võivad küll meeldida õnnemängud, kui oma kodumaal ei saa nad paraku täisväärtuslikku elamust: Soomes kehtib endiselt veel riiklik monopol, mistõttu pole mänguvalik nii rikkalik ja mitmekülgne nagu välismaal, kus kasiinoturg on vaba.

Samal ajal, kui soomlastel on olnud hasartmängumonopol, on Eestis hakatud hoogsalt looma kiirkasiinosid. Soomes tuntud kui “pikakasinot“, on need uudsed platvormid hakkanud köitma soomlaseid, kes ei saa kohalikult taolistele kasiinodele muidu ligipääsu. Monopol seega sunnib tarbijad otsima uusi võimalusi välismaalt – ning Eesti kasiinod on soomlaste jaoks loogiline samm.

Maksuvabadus ja karmid reeglid

Teine oluline põhjus peitub aga Eesti hasartmänguseaduses ja tegevusloas. Nimelt, Eesti hasartmängukorralduse tegevusloaga kasiinodes mängimine on soomlaste jaoks maksuvaba. Sama kehtib ka eestlastele, kes saavad võidud kätte lisanduvaid makse tasumata.

Maksuvabadus on ilmselgelt soomlastele üks kõige olulisemaid punkte, mistõttu nauditakse julgelt Eesti kasiinosid. Sama maksuvabadus ei kehti kõikidele tegevuslubadele: mujal maailmas populaarne Curacao tegevusluba paraku soomlastele maksuvabastust ei anna, seega pole neil ka mõtet oma jalga Curacao kasiinodesse sättida.

Lisaks maksusüsteemile on aga Eesti tegevusloaga kasiinod tuntud oma võrdlemisi karmide reeglite poolest, mis annavad mängijatele rohkem turvalisust ning tagavad, et kasiinod järgivad vastutustundliku mängimise põhimõtteid. Eesti kasiinodes on ühed kõige rangemad reeglid vastutustundliku mängimise järgimisele, eriti võrreldes teiste tegevuslubadega. Samamoodi on kehtestatud teatud nõuded kasutatud tehnoloogiale ja selle õiglusele või isegi maja eelisele – kõike selleks, et tagada mängijate turvalisus.

Soomlaste jaoks tähendab Eesti tegevusluba seega kahe olulise faktori kokkutulemist: maksuvaba mängimine turvalises keskkonnas.

Parem tehnoloogia

Kellelegi pole üllatus see, et Eesti on muutunud üheks kõige tugevamaks tehnoloogiavaldkonna riigiks Euroopas. Kui Eesti kasiinod hiilgavad juba oma üleüldiste nõuete poolest, siis mänguvalik ja üldine tehnoloogia viivad need kasiinod veelgi kaugemale.

Kasiinovaldkonna eksperdid ütlevad justkui ühest suust, et Eesti veebikasiinode mänguvalik on üks kõige kvaliteetsemaid, mida on Euroopas nähtud – see pole liialdus. Eesti tegevusloaga internetikasiinodes on tüüpiliselt üle 2000 mängu, ehkki suur osa kasiinodest pakub isegi 5000-8000 mängu. See võib tunduda pöörasena, kuid paljud nendest kasiinodest teevad koostööd üle 100 erineva mängutootjaga, sh hasartmänguvaldkonna koorekiht. Pole pea ühtegi mänguliiki, mida Eesti kasiinod ei suuda pakkuda, rääkimata veel mitmetest spordiennustusplatvormidest.

Samal ajal paljud välismaa kasiinod on võrdlemisi piiratud mänguvalikuga. Paljud ei pruugi pakkuda isegi paari tuhandet mängu ja teevad koostööd vaid mõne tootjaga. 

Mänguvalikule lisaks on märkimisväärne Eesti kasiinode üldine kasutajasõbralikkus ja makselahendused. Kiirkasiinod on just eriti muutunud populaarseks, kuna maksed käivad kiirelt otse pangakonto vahendusel. Soome mängijad eelistavad sellist kasutajamugavust, tehes oma kasiinotehinguid Soome kodupanga kaudu. Eesti kiirkasiinod kasutavad maksete vahendamiseks enamasti kas Trustly, Brite või Zimpler teenust, kõik nendest sobivad ka Soomes kasutamiseks.

Kõike seda arvestades on selge, miks soomlased on hetkel otsustanud just Eesti kiirkasiinode heaks – kodumaal ei saa nad sellist kvaliteeti hetkel nautida, ent Eesti kasiinod pakuvad neile just seda lõbu, mida nad on igatsenud.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.