Kui mängijal peakski tekkima sõltuvus või soov mängimist piirata, siis on online-kasiinos isiklikke piiranguid seada lihtne. Siin saavad abiks olla ka kasiinod ise, ennetades algoritmidega ohtlike käitumismustrite tekkimist.Foto: Unsplash

Online-kasiinod tekitavad paljudes inimestes vastakaid mõtteid. Selles on tihtipeale süüdi müüdid, mis on nii kinnistunud, et võtame neid tõe pähe. Seetõttu võtame ette viis levinud müüti hasartmängude kohta ja lükkame need ümber!

Mida kauem mängu mängid, seda suurem võimalus võita

Vahel arvatakse ekslikult, et mida kauem mängu mängid, seda suurem võimalus on võita. See võib kehtida küll muudes eluvaldkondades, kuid hasartmängude maailmas on esikohal siiski lõbu ja võrdsed võimalused kõigile. Nii võib peavõidu saada ka esimest korda mängides – seda nimetatakse algaja õnneks.

Hea näide on Briti sõdur, kes 2015. aastal esimest korda mängides võitis 25 minutit pärast konto tegemist 20 miljoni dollarilise peavõidu.

Mida rohkem panustad, seda suurem tõenäosus on võita

Nii nagu võiduvõimalus ei sõltu kogemusest, ei olene see ka panuste koguarvust. Piisab vaid ühest panusest ning õnnelik jackpot võib maanduda ka esmakordse panustaja õuele. 

Seda ilmestab hästi juutuuber Mr. Beast, kes ostis ühe miljoni dollari eest loteriipileteid ning võitis 720 000 dollarit. See näitab, et ka miljoni dollari eest panustades võib jääda kahjumisse. Samas on ohtralt näiteid, kuidas mängu on pandud vaid 1 dollar ja sellega võidetud miljoneid. 

Mänguautomaatidel ja äppidel on ettemääratud ajad peavõitude väljastamiseks

Alates hetkest, mil kasiinodesse tulid automaatsed mänguautomaadid, on pidevalt spekuleeritud selle üle, kas masinaid saab usaldada. Kahtlustatakse, et kindlasti kontrollivad kasiinoomanikud masinaid, et võitude summad liiga suureks ei läheks. 

Online’is kahtlustatakse veelgi enam, et äppide ja online-platvormide kaudu saab võiduvõimalusi veel paremini kontrollida. 

Tegelikult genereeritakse võite sarnase programmiga, mida võib leida, kui guugeldada lauset “random number generator“. Täpsemalt saab iga hasartmängu tööpõhimõtet uurida enda nutiseadet ja Google’i otsinguplatvormi kasutades.

Online-kasiinod lihtsustavad alaealistel ligipääsu hasartmängudele 

Oleme rääkinud eelnevates müütides nutiajastust ning sellega kaasnevatest valearusaamadest ning eelarvamustest. Paraku kiputakse ka arvama, et läbi interneti on võimalik lastel siseneda nende jaoks ebaseaduslikku hasartmängumaailma. 

Siiski pole muretsemiseks põhjust. Viimase kahe aasta jooksul, mil koroona tõttu on internetiostude maht oluliselt kasvanud, on kontroll alaealiste ostukäitumise üle paranenud. 

Nii nagu alaealised ei saa endale veebi kaudu tellida koju alkohoolseid jooke ja retseptiravimeid, ei saa nad ka panustada online-keskkonnas. Isegi kui peaks õnnestuma ema-isa krediitkaardiga konto luua, nõuavad paljud portaalid isiku tuvastamist lisarakenduste kaudu, nagu näiteks Smart-ID.

Kui oled juba online-kasiinosse konto teinud, jäädki mängima

Võib tekkida arvamus, et kuna online-kasiinod ja äpid on igale nutitelefoni ja arvuti omanikule ööpäevaringselt kättesaadavad, siis jäädki mängima. Kuigi ligipääs on tõesti kergem ja kiirem, on tegelikult võrreldes tavaliste kasiinodega palju lihtsam oma ligipääsu vajadusel piirata, kui tunned, et ei soovi enam mängida.

Traditsioonilistes kasiinodes, kus käiakse kohapeal, küsitakse enamikel juhtudel vaid dokumenti ning sellega kogu andmete kogumine piirdub. Kuigi võib tekkida arusaam, et andmete kogumine ja töötlemine on tänapäeval pigem negatiivse alatooniga, on see hasartmängude maailmas vastupidi. 

Kui mängijal peakski tekkima sõltuvus või soov enda mängimist piirata, siis on palju lihtsam endale isiklikke piiranguid seada läbi online-konto. Siin saavad abiks olla ka kasiinod ise, ennetades algoritmidega ohtlike käitumismustrite tekkimist.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.