Eesti 200 eestvedaja ja elektrivaras: mis on saanud muusikasaate “7 vaprat” suurimatest tähtedest?

Pildil D-Gän laulja Madis Mälgand. Foto: YouTube'i kuvatõmmis

ETV saade “7 vaprat” ergastas Eesti muusikamaailma aastatel 1994-2003 ja midagi pole teha, selliseid säravaid esitusi, kui neil aastatel, pole hiljem Eesti telemaailmas nähtud. Vaatame parimad üle ja uurime, mis kunagistest staarihakatistest tänaseks on saanud.

1. D-Gän “Seib” 1994

Madis Mälgand: bändi kunagine vokaal elab alates 1997. aastast Inglismaal. Töötab enda loodud firmas EditHouse, mis tegeleb video post produktsiooniga. Mälgand tegeleb endiselt muusikaga mängides bändis “ÖÖ” trumme, löökpille ja klaverit. 

Taavo Kivistik: kannab videos Adidase pearätti ja räpib taustaks. Elab Eestis ja on ettevõtja meditsiinitehnika alal.

Meelis Mälgand: produtsent ja videos mängib klahvpilli. Elab sarnaselt vennale(Madis Mälgand) samuti Inglismaal ja mängib bändis ÖÖ klahvipille.

Terko Jakobson: samuti endine D-Gäni taustalaulja, kes noore majandustudengina töötas Rahandusministeeriumis Siim Kallase nõunikuna. 2007. aastal osales ta 30-aastasena “Mantlipärija” saates, kus kasiinoärimees Armin Karu oma firmasse tippjuhti otsis. Pärast seda ei ole Jakobsonist kippu ega kõppu kuulda olnud, vahendab Õhtuleht.

Õhtuleht toob ka välja, et aasta tagasi ilmus ta välja. Sedakorda küll kohtupingis. Talle määrati elektrivarguse eest kolmekuuline tingimisi vanglakaristus.

Mees mustas ehk Alvar Merila: Tuleb välja, et Alvar ei olnud otseselt bändi liige. Kuid tegemist oli võrratu huumorisoonega inimesega ja ta võeti lihtsalt lindistusele kaasa. Nii nagu toona, töötab Merila IT-alal ja elab Eestis.

Janek Levartovski: taustatantsija, kes töötab ehitussektoriga tegutsevas firmas Levargo, mille põhitegevuseks on ehitiste viimistlus ja lõpetamine.

Margit Merirand: videos näha lühikestest teksades taustatantsija, kes täna omab omanimelist juuksurisalongi ja on ühtlasti ka Tanja Mihhailova-Saare juuksur.

Gerly Kask: teine taustatantsija on tänaseks HansaLaw vandeadvokaat.

Ahti Bachblum: laulis tausta, kuid videos teda näha ei ole. Tuntud ka nime all Mörr. Õppinud nii Eesti Muusika- ja teatriakadeemias kui ka Usuteaduste Instituudis. Hetkel on Eesti Evangeelse Luterliku kiriku diakon. Aeg-ajalt tegeleb ka näitlemisega ja on osa võtnud seriaalist “Saladused” ekstrana.

Marko Rillo: mängis süntsesaatoril ja laulis ka tausta. Täna omab Rillo doktorikraadi strateegilises juhtimises.

2. ZUKE “See poiss” 1994

Marju Kuut: artistinimega Maryn E. Coote elab juba 1980. aastast Rootsis ja omab alates 1987. aastast Rootsi kodakondsust. Veebiportaal Põhjarannik tabas Kuudi Ida-Virumaal toimunud festivalil “Mägedehääl” ja naine väitis, et Eestis ei elaks ta ära. “Rootsis on võimalik teha oma tööd korteris nii, et ei liigu väljagi.”

Kristiina Killo: trumme mängiv Killo on hetkel laulja ja löökpillide mängija ansamblis ÖÖ. Lisaks on tegelenud näitlemisega ja on kaasa löönud nii sarja “Kelgukoera” tegemisel kui ka filmis “Kass, kes kõnnib käppadel”. Peal selle esitab ka hiinakeelseid lugusid ja elab Londonis.

Uku Kuut: süntesaatoril Kuut oli endine muusik ja helilooja, kuid suri eelmisel aastal pärast pikka aega põetud haigusesse.

Lembit Krull: tegeleb endiselt muusikaga, kuid viljeleb pigem punkmuusikat.

Laulev tüdruk: Kes laulab? See pole ETV arhiivis säilinud. Kui teate, kes see, siis andke meile teada: diktor@geenius.ee.

3. Cool D ja Sämm feat S.I.G.A “Seatapulugu” 2000

Sämm: legendaarne grillmeister ja Eesti esimene telekokk. Suri neli aastat tagasi.

Cool D: Priit Kolsar on endiselt avaliku elu tegelane ja teeb muusikat.

4. Up’n Down & Hanna-Liina Võsa “Sügis” 1994

Hanna-Liisa Võsa: tuntud laulja, õppinud Ameerika Muusikali- ja Draamaakadeemias ja rajas kaks aastat tagasi omanimelise muusikalikooli.

Kätlin Vilimaa: rõivapoe “Teistmoodi” üks omanikest.

Henrik Raave: poliitilise liikumise Eesti 200 endine tegevjuht. Endine “Rumala noorkuu” liige.

Meelis Niinepuu: Eesti 200 eestvedaja ja juhtimiskonsultatsiooni ettevõtte Civitta Internationali üks asutajatest.

https://www.youtube.com/watch?v=tIe2ZuGwT2M

5. Anaconda “Ei soovi, et lahkuksid” 1994

Pille-Riin Kaljurahn (Kübard): tegelenud viimased 17 aastat turunduses. Veebikeskkonna Elvogue (tegeleb disaineresemete vahendamisega) üks eestvedajatest.

Kati Veerme Eek: skandaalse ärimehe Giovanni Sposato kunagine kallim. Töötab juuksuri ja disainerina enda loodud firmas Richbeth ilu-ja disainistuudio.

Hele Aller: juhatuse liige Alu Varahalduses, mis tegeleb peamiselt haldus- ja abitegevuste sektoris.

6. Push Up “Ämblikmees” 1999

Margit Margusson: bändis lauljana üles astunud Margusson elab Elu24 andmetel Londonis, on pereinimene ja toimetab ettevõttes, mille tegevusvaldkond on finantsjuhtimine ning ärikonsultatsioon. Pärast lauljakarjääri vahetas naine nime, sest juristina ülikooli lõpetanud Margussoni karjääri hakkas varasem lauljaamet segama.

Mr. Spider ja Mr. Up: oletatavasti on tegu ansambli Jam liikmete Mihkel Mattiseni ja Juss Tammega. Kompud mehed laval olid vaid kehadeks.

Üks kehadest on Marko Lepik, kes sai 1999. aastal Mister Estonial teise koha, kuid loobus tiitlist, vahendas Õhtuleht. Tollal firmas Majaekspert kinnisvaramaaklerina töötanud Lepik ei olnud nõus võidu puhul kätte antud lepingule alla kirjutama, sest ei olnud mitme punktiga nõus.

Muide, tegemist ei ole endise jalgpalluriga.

7. A-3 “Kord ühel päeval”

Ene-Liis Semper: mustas riietuses taustatantsija. Semper on tuntud video- ja teatrikunstnik. Peale selle on ta üks teater NO99 asutajatest.

Argo Kasela: meesterahvas punase pluusiga. Kasela on stjuuard ja raamatu “Taevakirju” autor.

Teised A-3 bändi liikmed on jäänud meie jaoks tundmatuks. Kui tunned kedagi või oled kuulnud, kes on need teised hoogsa liikumisega esitajad, siis anna teada diktor@geenius.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.