Lekked kinnitavad: Google’il on enda mänguplatvormiga tõsi taga

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
The Witcher 3 Google Chrome'is? Jah, palun!

Kotaku allikad kinnitavad otsekui ühest suust, et Google’il on enda mänguplatvormiga tõsi taga. Google on juba ligi kümme aastat olnud huvitatud videomängudest ja palganud mitmeid tuntud arendajaid, kuid sel kevadel lekkinud plaan koodnimega Yeti tundub neist kõige tõsiseltvõetavam.

Midagi kindlat teada ei ole, kuid ilmselt on tegemist voogedastusteenusega, millel võib olla ka enda riistvaraline striiminguboks.

Väljaanded kipuvad tihtipeale Google’i leket ülepealkirjastama, mainides kohe, et Google asub konkureerima PlayStationi ja Xboxiga, kuid ilmselt see päris nii ei ole. Sony’l on enda PlayStation Now striiminguteenus (mis pole liialt populaarne) ja Microsoft ütles, et nad töötavad enda striiminguteenuse kallal.

Google’i arvutid teevad töö ära

Lekete järgi põhineb Google’i mänguplatvorm striimimisel ehk mängude graafiline pool küpsetatakse valmis Google’i hiigelvõimsate arvutitega ja kasutajale edastatakse kõigest mängupilt. Lihtsustatult öeldes: pole vahet kui võimas su arvuti on, sa saad sellega mängida kõige nõudlikumaid mänge ikkagi.

Ükski selline teenus pole siiani lõpuni õnnestunud erinevatel põhjustel, milleks on liiga suured viivitused ekraanipildi ja puldivajutuste vahel või siis liigne videosignaali kompresseerimise, mis kaotab osaliselt mängugraafika ilu.

Viimasena tuli välja sellega graafikakaartidetootja Nvidia, kelle teenuseks on GeForce Now ja see on ilmselt siiani parim selline teenus, mis väljas on. Proovinute sõnul see põhimõtteliselt töötab, aga see pole ikkagi võrreldav sellega, kui mäng jookseb kohalikus masinas.

Kui aga keegi selle asja ära teeb, siis ilmselt on see justnimelt Google. “Kujutage ette, kui Witcher 3 jookseks teil ühes Google Chrome’i sakis,” iseloomustas üks arendaja Google’i plaani.

Teoorias kõlab see hästi, aga Google’il on komme teha suuri plaane ning neid suuri plaane sama kiiresti seisma panna, kui nad saavad aru, et need ei toimi nii, nagu nad algselt kavandasid.

Kuulujuttude (mida Google ise kinnitanud pole) põhjal on Google’i esindajad kohtunud mitmete mängumaailma tippfirmadega ja sealhulgas plaaniga mitmeid neid üle osta.

Osta arendajaid, tee eksklusiive!

Kui vaadata PlayStationi ja Xboxi seisu kõrvalt, siis on see arusaadav, sest videomängude maailmas edu valemi üheks oluliseks osaks on, et tee ägedaid eksklusiivmänge, mida mujal mängida ei saa. Muidu mängurid sinu platvormile ei tule ja sinu konsooli ei osta. Või pole nõus su teenuse eest raha maksma.

Lisaks spekuleeritakse, et Google integreerib enda Yeti teenuse YouTube’iga, mis lubab näiteks mängus juhiseid ja õpetusi vaadata otse mängust seest, mitte aga ei pea selleks mängu kinni panema või samal ajal telefonist õpetusi otsima.

Mingit selgust, millal Google enda mänguplatvormiga välja tuleb, praegu ei ole. Ma ei imestaks, kui seda ei juhtuks kunagi, aga sama tõenäoline on, et nemad on esimesed, kes mängude striimimisteenuse õigesti ja korralikult toimima saavad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.