Viis rakendust, mis su Androidi seadmest e-lugeri teevad

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

iPadi kasutajad on juba mõned päevad saanud nautida lugemist kvaliteetsetest raamatulugemisäppidest. Nüüd on Androidi rahva rõõmupäev, sest siin on hulk rakendusi, mis ka teie tahvlitest ja telefonidest suurepärased e-lugerid teeb.

Peab veel ära mainima, et iPadile soovitatud, kuid pikemalt sellest siin enam ei pajata.

Google Play Books

Google’i raamatud on virtuaalne raamatupood, kus leidub hulgaliselt erinevates žanrites raamatuid ja ajakirju. Google Play Books pakub võimalust lugeda mitmeid erinevaid e-raamatute formaate nagu ePUB või PDF; lisaks oskab äpp toime tulla ka e-koomiksitega. Kui sul on Google konto pereprofiil, saab ostetud raamatuid ka terve perekonnaga tasuta jagada.

Kes Google Play Books raamatupoest endale sobivat ei leia, saab laadida juba olemas olevad või mujalt ostetud raamatud pilve, ning neid seejärel Google Play Books rakenduse kaudu lugeda.

Raamatu lugemise ajal saab kasutada sõnaraamatut, et lasta rakendusel kirjeldada sulle võõraid sõnu, teha märkmeid ning teksti alla joonida. Kõik see sünkroniseeritakse ka pilve, nii et kui sul on mitu seadet, kus Google Play Booksi kasutad, jõuavad su ülestähendused automaatselt kõikjale.

Rakendus on tasuta.

Kobo

Ka Kobo pakub suurt hulka raamatuvalikut, populaarsete ja vähempopulaarsete autorite vallast, nii raamatuid, lasteraamatuid kui ka ajakirju. Raamatute nimekirjad täienevad pidevalt, seega peaks lugemist jätkuma pikaks ajaks.

Lisaks sellele, et rakenduses on võimalik ehitada enda Goodreadsi moodi raamaturiiuleid parasjagu loetava või sirvimist vajava lugemisvaraga, jälgib rakendus näiteks seda, kui palju ajaliselt sa lugenud oled ning mitu korda erinevates raamatutes lehti pööranud.

Moon+Reader

See rakendus sobib neile, kes on e-raamatute failid hankinud mujalt, näiteks otse mõnelt Eesti kirjastuselt või meie raamatupoodide e-raamatute sektsioonist. Moon+ toetab tosinat erinevat failiformaati alates .rar failidest, lõpetades .epub failidega.

Lugemisrõõmu kohandamist lubab rakendus samuti, võimaldades sul määrata seda, millisena tekst ekraanil paistab, ning kas ja kuidas raamatut automaatselt edasi keritakse.

Kindle

Kindle on Amazoni populaarne raamatupood, kus leidub e-raamatuid ja ajakirju kõigile.

Ostes raamatu, on sul võimalik seeseadmesse alla laadida, lugemise ajal teha märkmeid, lõigata tekstist välja tsitaate ning tõsta lõike hilisemaks meenutamiseks esile.

Elisa raamat

Elisa Raamat sobib kõige paremini mugavale Eesti kirjandust armastavale lugejale. Ehkki ülaltoodud rakendustest mitmel on ka raamatupood, on eesti keelt sealt keeruline leida.

Elisa Raamat lahendab selle mure ja pakub sulle aastateks lugemist. Ja kui silmad ära väsivad, pane tööle iselugeja, mis raamatut sulle ette loeb.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.