Trenn ja toitumine on inimtervise alustalad, aga kiire elutempo kõrvalt võib olla raske oma elustiili iga päev peensusteni jälgida. Selleks, et tervise eest hoolitsemine oleks lihtne ja mugav, on õnneks olemas abivahendid nagu näiteks Elustiili äpp, mis hoiab oma kasutajate igapäevaelul silma peal ning aitab neil tervise eest hoolt kanda.
Elisa Ida piirkonna müügi- ja teenindusjuht Monika Kukkonen rääkis lähemalt sellest, kas ja kuidas on äpp tema elu muutnud.
Mis asi on Elustiili äpp?
Elustiil on äpp, mis aitab tasakaalustada toitumist, leida endale sobiv trenn, võtta osa põnevatest väljakutsetest ja saada oma tervise kohta olulist infot.
“See pakub tuge kõigile, kes tahaksid oma toitumise ja aktiivsuse asjus midagi ette võtta, aga ei tea, kuidas täpselt sellega algust teha,” rääkis Kukkonen. “Nii treenimisvõimaluste kui toitumiskavade valik on täpselt nii suur ja lai, et midagi meelepärast leiab endale igaüks.”
Tegemist on personaliseeritud rakendusega, mis tähendab seda, et kasutaja saab just tema tervisele mõeldud nippe ja soovitusi. Näiteks saab premium paketiga kaasa tasuta geenitesti, mille tulemustega saab äpis ise tutvuda. Geenitest arendati koos Tartu Ülikooli teadlastega ning see aitab kasutajal kaardistada võimalikud elustiilihaigused ja personaalsed riskihinnangud. Elustiili äpp tõlgendab geenitesti tulemused konkreetseteks toitumis-, liikumis- ja elustiilinõuanneteks, et inimesed oskaksid paremini oma tervise eest hoolt kanda.
Geeniproovi võtmiseks vajalikud vahendid saadetakse kasutajatele mugavalt postiga koju ja sealt omakorda genoomika instituuti.
Kuidas see käib?
Äppi saab sisestada kõiksugu erinevaid treeninguid, olgu need tehtud kas kodus, õues või jõusaalis. Raskusastme valib iga kasutaja omal käel ning äpp arvestab kulutatud kaloreid ning muudab nende arvelt päevast kaloraaži. Muidugi saab äpist ka kuhjaga nippe ja nõuandeid, kuidas oma trennist maksimumi võtta.
“Mugav on see, et kogu sinu treeninginfo jookseb otse rakendusse,” selgitas Kukkonen. “Näiteks, kui käid spordiklubis mõnes rühmatrennis, on see info äpis juba olemas.”
Teine variant on teha rakenduses endas olemasolevaid treeninguid kuulmise järgi. Neid on praeguse seisuga kokku kolm. “Alguses on võib-olla naljakas kuulmise järgi treenida, aga sellega harjub kiiresti,” rääkis Kukkonen. “Tegelikult on need trennid lõbusad ja kindlasti ei pea selleks olema trennihunt, et hakkama saada.”
Samuti saab teha ühiseid treeningväljakutseid ja võistluseid, mida läbida näiteks kollektiivi, sõprade või pere seltsis.
Selge pilt ette
Elustiili rakendust leiab mitmeid erinevaid toitumiskavasid, retsepte ja soovitusi. Retsepte tuleb pidevalt juurde ja neid saab kohandada vastavalt kasutaja eelistustele. Rakendus võtab arvesse kõiki allergiaid ja piiranguid, aga ka seda, kui mõni toit lihtsalt ei maitse või isutab millegi muu järele.
Kiirematel päevadel saab rakendusse skaneerida ka triipkoodiga valmistoite, kui vahel ise süüa teha ei jõua. “Mugav variant on lisada rakendusse terve pere, sest nii saad kogu perele mõeldud toitumiskava, ostunimekirja ja retseptid ega pea hakkama ise midagi kohandama,” muljetas Kukkonen.
Kasutaja sisestab rakendusse oma toidukorrad ja saab seejärel tagasisidet, et kas süsivesikute, rasvade ja valgu osakaal on paigas. Rakendus tuletab ennast päeva jooksul kasutajale meelde, et mõni toidukord vahele ei jääks või ära ununeks.
“Võin öelda, et Elustiili äpp õpetab tundma oma enda elustiili ja tervist” kinnitas kukkonen. “Kaotasin ju lõpuks äpi abiga 25 kilogrammi ja sain aru, mida olin varem teinud valesti.”
Kuhu kadusid 25 kilo?
Kukkonenil õnnestus Elustiili abiga kaotada tõepoolest kokku lausa 25 kilogrammi. Selle eesmärgi saavutamine võttis aega täpselt aasta, aga muutus oli märgatav juba pärast esimesi kuid.
Kukkoneni sõnul oligi peamine probleem toidu kogustes. “Kui hakkasin kogu oma toitumist kirja panema, sai selgeks, et kalorite kogus on paigast ära,” selgitas Kukkonen. “Tähtis oli järjepidevus ja see, et kirja saaksid absoluutselt kõik asjad, ka väiksemad snäkid.”
“Nüüdseks on mul muidugi piisavalt teadmisi, et oma toitumist ja aktiivsust omal käel jälgida, aga rakendust kasutan ikka edasi,” kinnitas Kukkonen. “Hea on hoida rütmi ja näha, et kõik on ilusti paigas. Siis on endal tunne hea ja distsipliin püsib.”
Elustiili rakenduse kohta leiad rohkem infot siit.
See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.