Sülearvuti käib meiega kaasas nii tööl, koolis kui ka reisil ning seetõttu peab see olema korralikult kaitstud, et välitingimused sellele liiga ei teeks.
Millist arvutikotti aga peaks eelistama ning mille järgi seda valida?
Mõõdud
Nagu telefonile ei osta suuremat korpust, ei osta ka arvutile suuremat kotti. Parajate mõõtmetega ümbris või mahukamas kotis olev arvutitasku ei lase arvutil selles liikuda ja kaitseb seda õrnemate põrutuste eest.
Poest kohapealt ostes on alati turvaline valik võtta oma sülearvuti kaasa ning erinevaid kotte proovida, kuid e-poes ostu sooritades tuleb võrrelda koti ja arvuti mõõtmeid.
Meeles tasuks aga pidada, et kui tegemist pole lihtsakoelise ümbrisega, tuleks esmalt üles otsida selle sisemõõdud, kuna tihtipeale on suuremates kottides peale arvutisahtli ka muid sektsioone.
Stiil
Stiil on küll maitse asi, kuid sobivat kotti valides tuleb siiski kasuks selle praktilisusele mõtlemine. Kui igapäevaste toimetuste tegemisel on kaasas juba üks kott, siis tõenäoliselt muutuks kaasaskantav koorem arvutikoti lisamisel liiga suureks. Sellisel juhul on heaks lahenduseks lihtne ümbris, mille sees arvuti teise kotti panna.
Ühistranspordi või autoga liigeldes on sobivaid variante palju, kuid klassikalise väljanägemisega nahast või riidest sülearvutikott suudab lisaks ilmastikuolude ja mustuse eest kaitsmise lisada viimase lihvi ka välimusele.
Lennukiga reisides on aga seljakott parim valik, sest peale arvutikoti funktsioonile täidab see isegi tavalise käsipagasi ülesanded.
Taskud
Korralikul sülearvutikotil peaks olema mitu sektsiooni, kui on soovi arvutile lisaks ka laadijat ning muid aksessuaare kaasas kanda. Ühes vahes olles võivad pastakad, hiir ja juhtmed sülearvutit kriipida ning arvuti võib omakorda neid oma raskusega vigastada.
See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.