Kas Huawei kasutajad on ohus? 100 Hiina firmat saavad endale valitsusepoolse töötaja

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Kas Alibaba eestlaste ostunimekirjad võimudele ette kannab, ei ole hetkel veel teada. Foto: leighklotz

Eilses “Laseris” rääkisid asjatundjad sellest, kuidas Hiina valitsus meid kõiki Huawei kaudu võib-olla pealt kuulab. Nimelt on lääneriigid mures, et Huawei on Hiina valitsuse käepikendus. Põhjuseks asjaolu, et Huawei asutaja Ren Zhengwei on Hiina armee ja kommunistliku partei taustaga.

Nüüd on Hiina riigimeedia teatanud aga plaanist saata valitsuse ametnikud tööle sajasse erafirmasse Hangzhou tehnikamekas. 

Muuhulgas saavad endale valitsuse esindaja tööle eestlastele tuttava AliExpressi emafirma Alibaba, autotooja Geely Holdings ning Hiina suurim joogitootja Wahaha. Täpset nimekirja 100 firmaga ei ole veel avalikustatud.

Oht turvalisusele

Hiina seadused võimaldavad ametnikel firmadelt andmeid välja nõuda ning kuigi väidetavalt on valitsuse töötajate eesmärgiks olla sillaks era ja avaliku sektori vahel, siis sadade ametnike erasektorisse saatmine paraku ei suurenda tarbijates usaldust Hiina firmade vastu.  

Kas aga näiteks Eesti tarbija peaks Hiina toodetest loobuma ja Huawei asemel uue telefoni ostma, vaata juba siit “Laseri” loost.

Marii Karell toob iga nädal vaatajani päevakajalised persoonid ja nutikad teemakäsitlused, mis avavad inimesi ning teemasid üllatavast vaatenurgast.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.