Tõenäoliselt on enamus inimesi ja suuremad kinofännid nõus väitega, et muusika on filmiheli juures üks äraütlemata oluline komponent, mille puudumise tõttu võib film kaotada oma võlu ja meisterlikkuse.
Muusikal pole mitte ainult tähtis roll filmikunstis, vaid ka inimeste argielus. Järgmised linateosed sobivadki õdusalt just neile, kelle elus mängib muusika suurt rolli ning kes seda ka filmidest otsivad.
„Jünger”
India
Režissöör Chaitanya Tamhane
Seda filmi peetakse üksmeelselt aasta olulisemaks India mängufilmiks, millest on saanud aasta teise poole festivalide menuk. Mitmekülgselt andekas lavastaja Chaitanya Tamhane on seekord loominguliselt tuginenud India rahvamuusika keerulistele meloodiatele ja rituaalidele, mis on täis varjatud üllatusi ja saladusi.
Valmistuge erakordselt põhjalikuks khyali-õppetunniks (khyali on klassikaline India laulustiil), kus kasutatakse erinevaid raga’sid ning kombineeritakse muusika tehnilisi ja ideelisi elemente.
„Süda tuksub tuks-tuks-tuks”
Hispaania
Režissöör Nacho Álvarez
Läbi armastatud lauljanna ja näitlejanna Raffaella Carra unustamatute hittide jõutakse 1970ndate Hispaaniasse, kus filmi peakangelanna püüdleb oma unistuse poole – saada teletäheks. Kui te veel pole kursis sellega, kes on Raffaella Carrà, tuleb tulla Lõunasse ning minna kaasa hea tuju ja optimismiga, mida filmi karakterid endas kannavad.
Tõotame, et kinost lahkudes jääb teie näole naeratus, sest see film on nagu karaokepidu, mida me kõik aeg-ajalt vajaksime.
„Veel üks hingetõmme”
Türgi, USA
Režissöör Nisan Dag
Mida te olete kuulnud Istanbuli hip-hopi kultuurist? Arvatavasti mitte midagi. Nüüd saate teada, kuidas maailma ühes suurimas linnas räpitakse.
Istanbuli noorsoo räpivaimustusest lummatud linateos portreteerib sealset subkultuuri, viies vaataja emotsionaalsetele Ameerika mägedele, kus sulandatakse sõltumatu kino, karmi reaalsuse ja animatsiooni elemente. Kasutades nii noori talente kui ka amatöörnäitlejaid, loob režissöör oma kangelastele omapärase underground-keskkonna, kus saab näha ja kuulda ka mitmeid kohalikke kuulsusi.
„The Real Thing: ühe bändi lugu”
Suurbritannia
Režissöör Simon Sheridan
1976. aastal ilmunud briti soul-bändi „The Real Thing“ lugu „You To Me Are Everything“ oli midagi erakordset, tõustes kohe briti muusikaedetabelite tippu ning püsides seal koguni kolm pikka nädalat. Peagi levis laul üle maailma ja „The Real Thing“ oli korraga maailmamuusika taevas.
Muusikadokumentaal viib meid läbi mitme aastakümne Briti muusika- ja kultuuriajaloo ning näitab, kuidas maailma ühel mõjukamal muusikaturul luuakse trende ja muutusi.