Kuula ka: Genialistid andsid üle 17 aasta välja uue loo

Genialistid avalikustasid uue laulu.Foto: kuvatõmmis

Eesti ansambel Genialistid andis täna välja loo „Uus naine“, mis jõuab kuulajateni 17 aastat peale selle salvestamist.

Genialistide laulja Ivar Põllu sõnul on lugu salvestatud 2006. aastal ning pidi ilmuma ansambli 2007. aasta heliplaadil. „Kuna Genialistid läksid 2006. aasta lõpus loomingulisele puhkusele, jäid toona salvestatud laulud riiulile õiget hetke ootama,“ ütles Põllu.

„Et üks Genialistide tuntumaid laule oli 1999. aastal ilmunud „Naine“, siis on sümboolne, et 2023. aastal, pärast 17 aastat riiulil seismist, saab värskelt miksituna kuulamisküpseks “Uus naine”,” lisas Põllu.

Tema sõnul otsustasid nad pärast pikka puhkust lõplikult Genialistidega lõpetada, aga enne seda lõpetavad kõik pooleli jäänud asjad. “Kõige viimaseks jääv kontsert toimub 5. juulil Tartu lauluväljakul, kus esitame nii vanemat kui ka riiulisse pandud materjali nagu „Uus naine“,“ rääkis Põllu.

Piletimüügikeskkonna Fienta juhi René Lasseroni sõnul on Genialistidel väga lojaalne fännibaas, sest nende muusikaga kasvas üles terve põlvkond eestlasi. Ta lisas, et Järgmisel suvel toimuvale kontserdile on pileteid ostetud ette Eesti artisti kohta tavatult vara ja tuhandeid.

“Ei mäletagi, et mõne teise Eesti bändi kontserdi vastu oleks viimastel aastatel nii suur huvi olnud. Ligi pooled piletid on pool aastat ette välja müüdud, mis on kohalikus mõõtmes võrreldav suurte rahvusvaheliste staaridega,“ lisas Lasseron.

Genialistide loo „Uus naine“ sõnad ja muusika kirjutas Feliks Kütt ning miksis ja masterdas 2023. aastal Erko Laurimaa. Video on monteeritud 2005. aasta Genialistide kontsertülesvõttest.

Genialistid tegutsesid aktiivselt aastatel 1995–2006. Nende tuntumad laulud on “Leekiv armastus”, “Helena Wanje”, “Anna mulle end”, “Täna ma ei skoori”, “Maapealne paradiis on rock’n’roll”, “Joomalaul” ja teised. Ansambel on teinud muusika filmile „Vanad ja kobedad saavad jalad alla“ ning osalenud omaloodud muusikalis “Hea Lugu” (Endla 2001).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.