Biograafilised linateosed tuntutest ja värvikatest persoonidest on alati huvipakkuvad ja põnevad olnud, kuna filmis toimuvad tegevused on reaalselt juhtunud loos jutustavate inimestega. Lisaks annab film ka edasi selgema pildi selle värvika persooni elust või olulisest perioodist tema elust.
Kui sinus äratavad uudishimu ja huvi filmid reaalsetest inimestest, tuntud ikoonidest ja nende eluteel aset juhtunud sündmused, siis PÖFFi kavast leiab nii mõnigi endale sellise linastuse.
„Mephistopheles”
Eesti
Režissöör Manfred Vainokivi
Igikestva provokaatori Manfred Vainokivi uues dokumentaalfilmis ilmutab Mephistopheles ennast Eesti rahvale Linnar Priimäe kaudu. Aeg-ajalt Vallanduv energia sünnitab kaose. Manfred Vainokivi üritab kõigest väest selle põhjustajat portreteerida. Loomulikult ebaõnnestunult. Või vähemasti nii arvab kaose tekitaja Linnar ise, kes üsna häbenematult arvab juba üsna filmi alguses, et ega sellest filmist korralikku asja ei saa.
Kas tegemist on viimaste aastate parima komöödiaga. Või hoopiski tragikomöödiaga?
„Playboy: mees, kes leiutas jänku”
USA
Režissöör Jiang Ping
Graafiline disainer Art Paul on maailma ühe tuntuma kaubamärgi – Playboy jänku, mis ei vaja tänaseks mitte kellelegi tutvustamist – looja. Samuti on ta klassikalise Playboy-ajakirja üks asutajaid ning on töötanud seal kunstniku ja disainerina ligi 30 aastat, olles ajakirja üheks suurimaks mõjutajaks ja autoriks.
Filmis näeb ajaloolisi kaadreid ajakirja töö telgitagustest ning kujunemisest. Kerge huumoriga vürtsitatud dokumentaalfilm on huvitav pilguheit selle omamoodi kultuurifenomeni taustale, mis proovib näidata, miks Playboy sai ikooniks ja kuidas see tervikuna muutis senist suhtumist kunsti ja keha kujutamisesse tervikuna.
„Havel”
Tšehhi
Režissöör Slávek Horák
Alt laienevad püksid. Magnumi vuntsid. Glamuursed kultuuriintelligentsi peod. Seks, mõnuained ja rock’n’roll. Kõlab nagu rokkstaari elu Lääne kuldajastul? Ei, see on 1960ndate lõpp Tšehhis, kus Nõukogude võimu haarde lõdvenemine on kaasa toonud elavnemise kultuurielus ning kus poliitikaõhustik lausa säriseb vabaduse ideede tuules ja on vähemalt sama põnev nagu teater.
Järgnevatel aastatel kerkib esile mitmeid olulisi poliitikategelasi, kelle hulgas on ka näitekirjanikust intelligent Václav Havel. Tema on mees, kellest aastaid hiljem saab Sametrevolutsiooni juhtfiguur ja esimene Tšehhi vabariigi president.
„Keelepäästja”
Eesti
Režissöör Liivo Niglas
Iga kuu või isegi iga päev kaob meie silme all jäädavalt mõni keel. Eesti mees Indrek Park on üks vähestest, kes on võtnud elu missiooniks üks kadumisele määratud keel päästa.
Sõna otseses mõttes jookseb ta ajaga võidu, et õppida ära Põhja-Dakota preerias elavate mandanite keel. Eesmärk ei ole keelt mitte vaid ajaloo tarvis üles kirjutada, vaid palju enamat – panna mandanid seda uuesti rääkima! Ambitsioonika plaani elluviimiseks tuleb Pargil ületada hulk takistusi, aga ka sisemisi kõhklusi.
„Enfant terrible”
Saksamaa
Režissöör Oskar Roehler
Saksa filmikultuuri “paha poiss” Rainer Werner Fassbinder, kes suri vaid 37-aastaselt ent jõudis selle napi ajaga teha üle 40. filmi, on nüüd jäädvustatud igaveseks filmilindile teise Saksa kino enfant terrible’ks kutsutud Oskar Roehleri poolt.
Värvide ja valguse dramaturgia lennutab vaataja otse Fassbinderi maailma. Film näitab graafiliselt ja detailselt Fassbinderi otsatut iha töö, narkootikumide, armastuse ja seksi järele, aga ka füüsilist enesepiitsutamist, millega ta hävitas nii ennast kui ka kõiki lähedasi. Selle tulemusel valminud looming on oma energias ületamatu.