Kuid samal ajal kui esikülgi ehtisid teda häbivääristavad loosungid, otsustas George Michael (50 maja ees ootava rahvusvahelise võttemeeskonna ja pea kohal tiirutavate helikopterite kiuste) mitte koduseinte vahele varjuda, vaid galantselt koos armastatuga restorani õhtustama minna. Pillimaajavalt uhkust tekitav moment.
Seesuguses kliimas oma loo üle kontroll haarata ja kõigist variantidest just CNN-is esimest korda homoseksuaalsust tunnistada, oli meisterlik käik. Saastakroonikatele ninanipsuks läks intervjuusid vältinud eraklik superstaar külla ka Parkinsonile ja jagas eraelu detaile teistegi tunnustatud ajakirjanikega. Ei vabandanud juhtunu pärast ega tundnud mingit häbi.
F***- YOU diskohitt
Mõni kuu hiljem eetrisse paisatud seksikas ja elujaatav “Outside” keeras need maailma jahmatanud, blamaažina müüdud seiklused globaalseks seksuaalse vabanemise hümniks. George’i satiiriline diskovõmmi kehastus ärritas temaga tempu teinud politseinikku nii tõhusalt, et Marcelo Rodriguez hakkas video (ning arreteerimisele järgnenud tähelepanu) valguses hoopistükkis ennast selles loos ohvrina nägema. Nõudis vahele võetud kuulsuselt kohtus kümme miljonit dollarit kompensatsiooni ja kaotas.
Seitse aastat pärast muusikalegendi surma valminud teledokk toob kuuldavale lõike varem avaldamata usalduslikust salvestusest (ajakirjanik Steve Pafford) suure hingega laulja endaga ning nõbu Andros Georgiou ja elukaaslase Kenny Gossi liigutavad mälestused.
Teiste seas kirjeldavad omaaegset situatsiooni Holly Johnson, Richard Coles, Will Young, aga ka täiesti tavalised geimehed – endine arst, sotsiaaltöötaja ja konservatiivist parlamendisaadik –, kes murduvad, rääkides toonase vaenulikkuse hävitavast mõjust oma elule.
Suurim saladus
George Michael oli mees, kes käis regulaarselt abis kodutute varjupaigas. Andis hooldusõdedele tänutäheks eksklusiivse jõulukontserdi. Jättis teenindajale jootrahaks õpingute jätkamiseks vajaliku summa. Saatis võhivõõrale telemängus osalejale nimetult 15 000 naela kunstliku viljastamise katteks. Ulatas baarist lahkudes ettekandjale 25 000-naelase tšeki palvega edastada see kliendile, kes nuttis oma võlakoorma pärast.
Alles surmajärgselt tuli ilmsiks, et sarnaselt paljude varasemate singlitega annetas ta isegi kaotatud armastusele pühendatud megahiti “Jesus to a Child” autoritasud salamisi ära. Ja Childline’i kaudu jõudis abi sadade tuhandete lasteni.
See külg, mida George Michael kiivalt avalikkuse eest varjas, oli hoopis gigantne panustamine heategevusse. On teada, et ta pidas soliidsetesse miljonitesse ulatuvate annetustega ainuisikuliselt üleval tervet hulka vähi- ja aidsiohvreid ning lapsi abistavaid heategevusorganisatsioone, kuid kõigist muudest lahketest tegudest ei kuule me ilmselt iial.
Tahaks loota, et näha, kuidas ajalehed-ajakirjad just neid kõige andekamaid ja annirikkamaid võikalt rappisid, on õppetunniks kõigile. Kuid mõistan, et šokiväärtus on ilmselt kooskõlas sellega, kuidas keegi hallist massist erinevatesse ühiskonnaliikmetesse suhtub. Kui nutt peale ei tule või vähemalt vastik ei hakka, pole igatahes viga filmitegijates.
Channel 4 dokumentaali “George Michael: Outed” näeb näiteks Dailymotionis.