Reportaaž Gamescomilt: mida põrutavat näidati maailma suurima videomängumessi avagaalal?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Hideo Kojima juhatas isiklikult sisse kaks uut "Death Strandingu" treilerit ja ühe värske mänguvideo.Foto: Kojima Productions

Saksamaal Kölnis toimub 20.-24 augustini maailma suurim mängumess Gamescom 2019. Tänavu avati üritus esmakordselt suurejoonelise avatseremooniaga Opening Night Live. Tegemist oli kahetunnise ülekandega, mille jooksul toimus palju – nägime kamaluga treilereid juba tuttavate, kuid ka uhiuute teoste kohta.

“Borderlands 3”, “Everspace 2”, “Life is Strange 2”, “Predator: Hunting Grounds”, “DCL: The Game”, “Anno 1800” ning “Destiny 2: The Shadowkeep” olid ainult mõned suuremad nimed pikast jutuks tulnud mängude nimistust. Saalipubliku ja ülekande vaataja suurimateks lemmikuteks osutusid “Little Nightmares 2” ja “Kerbal Space Program 2”.

“Little Nightmares” on muutunud üsna selge stiiliga frantsiisiks. Juba esimesel momendil, kui ekraanile ilmus tuttav vihmakeep, hakkas saal rõkkama. Meeldejääv treiler pani inimesed kihisema ning juba järgmisel päeval istusime Bandai Namco tagatoas, et nende värsket mängu ka ise proovida, kuid see ei osutunud kahjuks võimalikuks.

Küll saime teada, et järjel on uus peategelane ja teda saadab esimesest osast tuttav väikene kangelane, kellena enam mängida ei saa. Keskseks teemaks on jätkuvalt põgenemine ning meile lubati, et see saab olema nauditav mängukogemus. Telgitaguse lisamaterjali järgi olen selles ka ise täiesti kindel

Kosmosesimulaator “Kerbal Space Program” on mängijaid masendanud ja naerutanud juba peaaegu kümme aastat ja mängule on järge oodatud juba pikalt. Gamescomi avaüritusel oli “Kerbal Space Program 2” paras üllatus, mis kujunes kahtlemata Opening Night Live’i üheks suurimaks uudiseks. Kahjuks ei ole Gamescomil võimalik mängu proovida, seega peame veel veidi kannatama.

Järgmine oluline uudis on väikene seiklusmäng “Gylt”. Avatseremoonial nägi see Google Stadia eksklusiiv hea välja, kuid paraku võttis saalipublik mängu presentatsiooni puhkehetkena, et lugeda e-maile ja vaadata Instagrammi. Mäng näib tegelikult armas ja südamlik, kuid kuna see ilmub ainult Stadial, siis on keeruline sellele suuri lootusi panna.

Sony Playlink programm on pikemat aega vaikuses olnud, kuid Gamescomil ärkas see äkiliselt ellu. Sony rääkis programmi raames uuest loopõhisest seiklusmängust “Erica”, mis kohe hinnaga 9,99 euot ka välja lasti. Kõik soovijad saavad “Erica” ise PlayStation Store’ist üles otsida ja järele proovida.

Viimase nädala jooksul on internetis usinalt spekuleeritud Sega uue mängu kohta, mille kohta Jaapanis kaubamärk registreeriti. Nüüd lõpuks nägime, millega in tegu –  “Humankind”, mis on inimkonna ajalugu käsitlev strateegiamäng. Treileri põhjal ei saa palju öelda, seega peab ootama rohkem infot. Teine meeldejääv strateegiamäng oli “Iron Harvest 1920”, mis on reaalajas toimuv strateegiamäng. See tekitas kergeid sahinaid nii saalipubliku seas kui ka internetis.

Enne, kui lavale astus videomängunohikute jumal Hideo Kojima, käidi läbi veel mõned väiksemad uudised. Saime teada, et “The Witcher 3” Switchi versioon ilmub 15. oktoobril, “Call of Duty: Modern Warfare’i” avatud alfa algab PlayStationil 23. augustil, nägime “Predator: Hunting Groundsi” esimest mängupilt ja uut e-spordile suunatud kiiret sportlikku videomängu “The Cycle”.

Ja siis ilmus lavale videomängutööstuse raudvara Hideo Kojima isiklikult. Jutuks tuli mõistagi “Death Stranding”. Härra Kojima veetis laval tervelt pool tundi ja näitas kahte uut treilerit, üks veidram kui teine.

Veel nägime uut kummalist mänguvideot, kus “Elavatest surnutest” tuntud Norman Reeduse kehastatud peategelane pissib pikalt ja kasvatab sellega seene maa seest välja vupsama. Millest “Death Stranding” täpsemalt räägib ei ole endiselt teada, kuid lavalt kuulsime, et mäng peaks valmis saama juba paari nädala pärast.

https://www.youtube.com/watch?v=ORhyofGno70

Külastasin kahe kuu eest teisel pool maakera E3 raames mitmeid taolisi pressiüritusi ja pean paraku tunnistama, et Gamescomil on veel arenguruumi. Opening Night Live’ile oli kohti ainult 1500 ning puudusid tegelikult selgelt juhised, kuidas sinna üldse saada. Need, kes said, olid seejärel segaduses – kus olla ja millal? Kohapeal selgus, et ega keegi tegelikult täpselt ei teagi.

Sealt algas mitmeetapiline kaos: Suurem trügimine ühest väravast turvakontrolli, sealt mitu korrust kõrgemale järgmisesse järjekorda, mis omakorda muutuks suureks suruvaks massiks. Saal oli ühel tasandil, seega kohati oli lavalt toimuva nägemine ikka päris piiratud.

Paremini saab teha palju ja loodame, et Gamescomi Opening Night Live on uus traditsioon, mis läheb ajaga ainult paremaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.