Uudis

Google avaldas, millal ilmub mängude striimimisteenus Stadia ja kui palju see maksma hakkab

Stadia ilmub novembris 14 riigis.Foto: Google

Stadia, Google’i ambitsioonikas videomängude striimimisteenus, ilmub käesoleva aasta novembris. Esialgu on võimalik soetada vaid 129 dollarit maksvat Founder’s Editionit, mis on saadaval piiratud kogustes. Laiema publikuni jõuab teenus järgmisel aastal.

Founder’s Edition lubab Stadiat kasutada teistest varem ja sellega tuleb kaasa Chromecast Ultra, Stadia mängupult, mäng “Destiny 2” ja kolm kuud teenuse kasutusaega endale ja ühele sõbrale. Järgmisel aastal plaanitakse turule tuua ka Stadia versioon, mida saab kasutada tasuta, kuid see võimaldab mänge striimida maksimaalselt 1080p resolutsiooniga.

Novembris saab Stadiat hakata kasutama 14 riigis: USAs, Kanadas, Suurbritannias, Iirimaal, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Hispaanias, Hollandis, Belgias, Taanis, Rootsis, Norras ja Soomes.

Odavam teenus nimega Stadia Pro on esialgu saadaval vaid Founder’s Editioni kaudu, kuid hakkab hiljem eraldiseisva teenusena maksma 9,99 dollarit kuus. See võimaldab striimida videomänge 4K kvaliteediga, HDR toega ja 60 kaadrit sekundis. Hind sisaldab ka väikest hulka mänge, kuid uusimaid teoseid peavad kasutajad enamasti eraldi juurde ostma.

Kui kiiret interneti vaja läheb ja mida mängida saab?

Google andis teada, et mängude striimimiseks 4K kvaliteedis 60 kaadrit sekundis ja HDR toega on vajalik umbes 35mbps internetiühendust. Stadia töötab ka 10mbps internetiga, kuid sel juhul pildikvaliteet üle 720p ei kerki.

Kas sinu netiühendus sobib Stadia kasutamiseks?Foto: Google

Mida mängida saab? Kui Stadia ilmub, on sellel muuseas saadaval “Ghost Recon Breakpoint” “Assassin’s Creed Odyssey” uusim “Tomb Raideri” triloogia, “Destiny 2”, “The Division 2” ja “Doom”. Täieliku nimekirja Stadiale tulevatest mängudest leiad siit.

Mänge saab mängida telekast, sülearvutist, tahvelarvutist ja Google Pixel telefonist. Stadia ilmub enda mängupuldiga, kuid tulevikus saad seda kasutada mistahes eksisteeriva mängupuldiga kõigil seadmetel, mis jooksutavad Chrome’i. Google Pixeli telefonidel käivitub Stadia läbi vastava rakenduse.

Stadia alustab siiski aeglaselt. Novembris saab seda kasutada vaid televiisoritega ja Chromecasti vahendusel. Telefonidele, tahvlitele, netibrauserisse ja mujale jõuab Stadia järgmisel aastal.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.