Kanal 2 “Kuldvillaku” erisaade lükkab Pariisi olümpiamängude ootusele hoo sisse

Kanal 2-s tuleb olümpia-teemaline “Kuldvillaku” erisaade.Foto: Kanal 2

Sel pühapäeval toob Kanal 2 spordisõprade rõõmuks ekraanile olümpia-teemalise “Kuldvillaku” erisaate. Oma teadmised olümpia ja sporditeemadel panevad proovile tuntud Eesti ajakirjanikud Margus Uba, Timo Tarve ja Peep Pahv, kes vastavad kokku 61 sporditeemalisele küsimusele.

Saatejuht Eeva Esse-Sõõrumaa esitab küsimusi kümnel teemal, mis hõlmavad olümpiamängude ajalugu, alade mitmekesisust, võistluspaiku ja olümpiasümboleid. Kõik kolm mängijat on olümpiamängudel kohal viibinud ning jagavad saates oma meeldejäävaid kogemusi ja teevad ennustusi ka eesseisvate Pariisi mängude kohta.

Peep Pahv meenutab eredalt oma esimest olümpiakogemust Pekingis 2008. aastal, kus Gerd Kanterile kuldmedali toonud kettaheide jättis kustumatu mälestuse. Sel korral jääb Pahvil reis Pariisi vahele, ent plaanib olümpiamänge kajastada hoopis kodumaalt.

Timo Tarve koges olümpiatunnet kogu selle au ja hiilguses esmakordselt kohapeal 2021. aastal Tokyos, kus meelde jäid nii palav ilm kui ka Eesti epeenaiskonna kuldmedal. Tänavu ennustab ta Eestile vähemalt kahte medalit: “Üks kindlasti kergejõustikus ja teine jääb vabalt valida.”

Margus Uba meenutab elavalt oma esimest olümpiamängude külastust Atlantas 1996. aastal, mil Michael Johnsoni 200 meetri jooks avaldas kustumatu mulje. Ta toob esile ka Sydney olümpiamängude erakordse atmosfääri 2000. aastal, kus igas võistluspaigas elas Austraalia publik kõikidele medali-ihkajatele hoolega kaasa. Sel aastal on Ubal au kommenteerida Pariisi olümpiamängude ülekandeid Kanal 2 ja Duo 5 ekraanil.

“Kuldvillaku” olümpia eri pakub lisaks põnevale sporditeadmiste mälumängule ka võimalust heategevuseks. Saate lõpus annetavad osalejad oma punktiskooriga võrdsustatud rahasumma heategevuslikele organisatsioonidele.

Peep Pahv toetab Keila naiste korvpalliklubi, Timo Tarve annetab oma panuse spordiklubile Snelli ja Margus Uba suunab rahalise toetuse Eesti olümpiakomiteele paraolümpiamängudeks valmistuvate sportlaste toetuseks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.