50 aasta jooksul on Maa kaotanud suure osa korallrahudest. Teadlased ennustavad, et 30 aasta pärast on keskkonnakatastroofi tagajärjel kõik korallrahud hukkunud ja ookeanide ökosüsteemid on pöördumatult kahjustunud ülepüügi, saastatuse ja kliimamuutusest tingitud veetemperatuuri tõusu tõttu. Kuid murrangulised teaduslikud avastused pakuvad siiski lootuskiirt.
K, 18. mail kell 21.30 “Mesilasteta maailm” (“A World Without Bees”, Prantsusmaa 2021)
Elsa Putelat’ ja Nicolas Dupuis’ 2021. aastal valminud dokumentaalfilm mesilaste rollist Maa ökosüsteemis. Mesilaste arvukus on kõikjal maailmas muret tekitava kiirusega vähenemas. Mis saab siis, kui mesilased peaksid välja surema? Ka inimkonna püsimajäämine poleks sel juhul sugugi kindel.
R, 20. mail kell 20.00 “Peatage kasvuhoonegaasid” (“Curb Your Carbon”, Kanada 2022)
Dokumentaal räägib võitlusest kasvuhoonegaasidega ja näitab, kuidas saaks igaüks elumugavust ohverdamata oma süsiniku jalajälge vähendada, et meist jääks järeltulevatele põlvedele veidikenegi puhtam planeet. Sooritatakse mitmeid sõgedana näivad katseid ning tehakse puust ette ja punaseks, miks kasvuhoonegaasid nii ohtlikud on.
K, 25. mail kell 21.30 “Elu 50 soojakraadiga” (“Life at 50C”, Suurbritannia 2021)
Inimtekkelise kliimamuutuse üks kõige rängemaid tagajärgi on ekstreemsed ilmastikuolud, mis mõjutavad ennekõike piirkondi, kus elu on juba niigi keeruline. Briti dokumentaalfilm võtab vaatluse alla paigad, kus suvine temperatuur ületas hiljuti esmakordselt 50 soojakraadi piiri ning kus elamine on muutunud sõna otseses mõttes olelusvõitluseks.