Andrei Zevakin räägib uuest reisisaatest: iga minut on sisustatud, publiku võitmiseks ollakse võimalikult palju pildis

Kui üldse, vaatab Zevakin tõsielusarja vaid sel eesmärgil, et näha, kui hästi või halvasti on see kokku monteeritud.Foto: Konstantin Sednev/Postimees/Scanpix

Kuigi oktoobris Elisa Huubi jõudva saate “Zevakin & Valting vs Ameerika” võtted toimuvad augustis, on päevaplaan detailselt kirja pandud ja kõik käigud teada, näiteks võetakse ette võitlus kääbustega.

Kust tuli mõte reisida Ameerikasse, kas oli ka teised sihtkohad mõtteis?

Me mõtlesime ägedale projektile, mida võiks teha. Kuigi eri mõtted käisid läbi, tundus Ameerika hea lihtne olevat – nagunii reisime kogu aeg, aga nüüd võtaks selle suuremas võtmes pilti. Kuigi USAst on asju tehtud, tahame näidata seda teise külje alt. 

Kui kiiresti jõudsite koos Robin Valtinguga mõttest teostuseni? Kas pakkusite selle Huubile ise välja?

Oleme Huubiga päris pikalt, nüüdseks üle aasta koostööd teinud. Me sattusime nendega kokku ja uuriti, kas meil on mõtteid. Ütlesime, et on küll. Vastati, et pange paberile kirja, vaatame edasi. Elisale meeldis saateidee. Kuigi oli ka teisi kanaleid ja platvorme, kes olid saatest huvitatud, otsustasime Elisa kasuks.

Kuidas te end sealse eluga kurssi viisite, kuidas tulite selle peale, et võiks võidelda näiteks kääbuste või alligaatoritega? Milline oli eeltöö?

Meil on oma tiim – toimetaja Mari Fleming ja tegevprodutsent Kätlin Karama Martins –, kes on eeltöö ära teinud ja sellega päris pikalt tegelenud. Kõik päevad on sisustatud ja kellaajaliselt kirja pandud, kuhu peame mis ajaks minema. Sellist hetke ei ole, kui me ei teaks, mida teha.

Meie eesmärgiks on proovida asju, mida mujal ei saa teha. Püüame saada aru, mis tunne on olla ameeriklane. 

Kuidas te Ameerikas kulgete?

Me sõidame idast läände, alustame New Yorgi – Chicago kandist tripiga, sõidame Texasesse, Nevadasse, Californiasse, tee peale jäävad veel eri kohad. Ja lõpetame Los Angeleses.

Kui palju te üldiselt tõsielusarju vaatate ja toimuvaga kursis olete? Kas on mõni lemmik või eeskuju, kellest lähtuda? 

Ma pole eriti reisikaid vaadanud. Nüüd, kui hakkame ise reisisaadet tegema, oleme püüdnud teadlikult neid vältida – ei taha tekitada eelarvamust, mis paneks teisiti käituma.

Kui me “Villat” tegime, siis ikka vaatasin teisi tõsielusarju, aga peamiselt sel eesmärgil, et näha, kuidas tehakse montaaži. Selleks olid enamasti välismaa omad.

Mul pole otseselt eeskujusid. Aga head montaaži tehakse näiteks reality’tes “Love Island” või “Too Hot to Handle”. Mind inimesed ei huvita, ainult tehniline külg.

Millal te sarja monteerite, kas igal õhtul võtate tehtu ette?

Me tuleme augusti lõpus tagasi, terve september on aega monteerida. Kogu materjal saadetakse Ameerikas olles toimetajale ja monteerijale, et nad saaks vaikselt sellega tegeleda, rea kokku panna. Saade tuleb oktoobri alguses.

Millega te tõmbate nooremat seltskonda ligi, kes ei vaata televiisorit? Tõsti, Huub pole klassikaline lineaartelevisioon.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.