Tuleb välja, et Hele-Mai on tõesti väga suur lugeja ja lapsed tegid seetõttu ka talle vastava kingituse.
“Pojad hakkasid rääkima, et nemad kingivad mulle sünnipäevaks tahvelarvuti ja ütlesin, et ei taha. Mulle piisab raamatukogust, kus ise valin, mis loen. Ajasin sõrad vastu, aga tahvli ma ikkagi sain. Vanem poeg istus maha ja rääkis, kuidas see asi toimib. Taipasin esimese korraga, kuidas see töötab. Ma muidugi ei uskunud, et nii kiiresti kõigest aru saan. See on täpselt niiviisi nagu inimesed oskavad televiisorit kasutada ja ega see raskem ole,” julgustab Hele-Mai.
Ajalehes kirja suurust muuta ei saa
Tema sõnul on mitu tegurit tahvelarvuti kasuks, mistõttu paberkujul ei loe ta enam ka ajalehti.
“Silmanägemine ei ole enam nii hea, kuid tahvlist saad valgust reguleerida ja kirja suurendada. See on ikka hoopis midagi muud kui lugeda peenikese kirjaga teksti. Paberil ei saa ju midagi muuta. Samuti on tänapäeva raamatud väga kallid. Kuid ühe teose hinna eest saab vähemalt pool aastat Elisa Raamatus lugeda,” põhjendab ta.
Kuid Hele-Mail jäi ühest tahvlist väheks, sest sellel läks ebasobival ajal pilt eest ära: “Kui põneva koha peal sai aku tühjaks, siis tegi hinge ikka täis küll. Nüüd saan edasi lugeda kuniks teine laeb.”
Eeskujuks kõigile peab mainima, et Hele-Mai loeb keskmiselt neli tundi päevas ja ei veeda mõttetult aega nutitelefonis.
Samuti paneb ta häälega raamatu taustaks mängima, kui peab tüütuid koduseid töid tegema. Niiviisi saab pesu märkamatult triigitud.