Olev Sten Erik Jõgi hüppas kaamera tagant uue sarja peaossa

Olev Sten Erik Jõgi on sarjades seni mänginud episoodilistes rollides, sest tihti tehnilises meeskonnas kaasa lüües on suurema osatäitmise ettevalmistustöö liialt ajamahukas. (c) Foto: Marek Metslaid
Olev Sten Erik Jõgi on sarjades seni mänginud episoodilistes rollides, sest tihti tehnilises meeskonnas kaasa lüües on suurema osatäitmise ettevalmistustöö liialt ajamahukas.Foto: Marek Metslaid

Olev Sten Erik Jõgi on režissööri Ergo Kulla käe all osalenud mitmes tuntud kodumaises teleprojektis nagu “Valguses ja varjus”, “Soo” ja “Lahutus Eesti moodi”. Värskelt esilinastunud humoorikas sarjas “Piloot” aga avanes tal esmakordselt võimalus astuda üles peategelase rollis. Jõgi meenutab lähemalt toredaid taaskohtumisi teiste noorte kolleegidega, seda, kuidas oli mängida pearollis, ning kuidas ta sattus jällegi Karin Raskiga ema-poega mängima. 

Jõgi näitlejatee algas 2015. aastal põnevusseriaalis “Varjudemaa”, kus ta tutvus esmakordselt sarja režissööri Ergo Kullaga. Sellest kohtumisest sündis aastatepikkune tugev koostöö, sest nüüdseks on Olev Sten Erik Jõgi kaasa teinud mitmes Kulla teleprojektis. Ja mitte ainult näitlejana, vaid ka erinevates ülesannetes kaamera taga. 

Pea ees pearolli

Sel sügisel aga astub Jõgi esmakordselt pearollis üles komöödiasarjas “Piloot”, mis esilinastus novembris Pimedate Ööde Filmifestivalil. “Sellist vastutust rolli puhul pole mul varem enne olnud. Sarjades-filmides on tootmise kõrvalt episoodilisi rolle lihtsam teha, kuid selle projekti puhul ikkagi loobusin natukene muudest ülesannetest. Mitte et tekst pähe ei jääks, vaid rollianalüüs võtab loogiliselt väljamängimiseks ikka rohkem aega,” jutustab näitleja pearolli täitmisest.

Sari räägib loo filmikooli lõpetanud Karlist (Olev Sten Erik Jõgi), kelle unistuseks on produtseerida maailma parim telesaade. Peagi avaneb talle aga läbi lõbusate seikluste ja veidrate väljakutsete reaalsus Eesti telemaastiku telgitagustest. “Karl Valk tahab kangesti enda saadet toota, aga paraku on tagajärjeks noore algaja paaniline tegutsemine. Kogenud tegijad vaatavad sellele noorele kutile natukene kahjutundega, et kulla inimene, mida sa teed. Ta on oma väikeste murede ja eluga natukene puntrasse jooksnud, kuid katsub ikka tohutu möllu keskel kõike joone peal hoida,’’ kirjeldab näitleja oma tegelaskuju. 

Toredad taaskohtumised

“Piloot” tõi kokku mitmed tuntud Eesti näitlejad ja meelelahutustähed nagu Kaire Vilgats, Ago Anderson, Kait Kall ja Priit Pius. Toredaid taaskohtumisi oli ka Olev Sten Erik Jõel teiste kolleegidega.

“Minu jaoks oli üllatav see, et Karin Rask mängis mu ema jälle. Seitse aastat tagasi tutvusin “Varjudemaa” casting’ul Kariniga esimest korda ning seal mängis ta samuti mu ema,” räägib Jõgi üllatavast kokkusattumusest.

Lisaks said võtetel taas kokku ka noored näitlejad Maarja Johanna Mägi ja Simo Andre Kadastu, kes mängisid Ergo Kulla filmis ,,Vigased pruudid’’, kus Sten oli ka tootmisjuhi rollis. “Tegelikult me kohtusime kuus aastat tagasi, kui käisime koos lavaka katsetel. Mina küll kukkusin eelviimasel päeval välja, nemad said aga järgmine päev sisse. Suvel oli jälle hea koos meenutada,” sõnab Jõgi ja lisab, et klapp on noortel omavahel ikka äge. 

Olev Sten Erik Jõgi on teleprojektidesse ka ise kaasanud tuntud tähti. Suvel vaatajateni jõudnud humoorikas sarjas “Uus algus” tegid politseinike rollides meeldejäävad etteasted Ari Matti Mustonen ja Mattias Naan, kes leidsid tee sarja tänu Jõele.

Muuhulgas on Sten näitlejatöö kõrvalt ka ühe jalaga muusikamaailmas ning bändi Quress solist, mistõttu jõudis ka tema kaudu “Pilooti” Robert Kõrvits oma bändiga Dead Furies. Ühiselt toimus äge võttepäev stuudios, kus kultuuritegelased mängisid iseennast ning filmiti justkui saadet saates. 

Uued plaanid ootamas

Uus aasta tõotab tulla noore näitleja jaoks tegus. Hetkel on tal käsil ETV-s järjekordne seriaal, veebruaris algab töö juba uue Elisa sarjaga ning aasta esimeses pooles terendavad ka filmivõtted. Lisaks on Olev Sten Erik Jõe bändil Quress tulemas 27. detsembril esimene muusikavideo loole “Born & Raised”.

“Usun, et nii värvikirevat ja CGI-ga videot pole Eestis enne tehtudki,” tekitab ta loo ümber põnevust. 

Kodumaise sarja “Piloot” esimesed osad on nähtavad Elisa Huubi striimingteenusest juba 8. detsembrist. Sarja režissööriks on Ergo Kuld ning stsenaristiks Kait Kall. Peaosades noored talendid Olev Sten Erik Jõgi, Maarja Johanna Mägi ja Simo Andre Kadastu.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.