Põnevaid seiku armastatud näitleja Luule Komissaarovi kohta

Luule Komissaarovi tuntuim roll on küll sarjas "Õnne13" laine tegelaskuju, kuid esimeseks läbimurdeks oli tal hoopis "Libahundi" Tiina dramaatiline osatäitmine. (c) Foto: NAVI - Õnne 13 / Youtube
Luule Komissaarovi tuntuim roll on küll sarjas "Õnne13" laine tegelaskuju, kuid esimeseks läbimurdeks oli tal hoopis "Libahundi" Tiina dramaatiline osatäitmine.Foto: NAVI - Õnne 13 / Youtube

Mullu 80. sünnipäeva tähistanud armastatud näitleja Luule Komissaarov on laiemale publikule tuntud sarjast „Õnne 13“, kuid tegelikult on nii tema karjäär kui elutee sellest muidugi palju rikkalikum. Toome siin ära kümme huvitavat seika tema elust.

  • Põdes lastehalvatust

Tulevasel näitlejal lapsepõlves vedas: tal õnnestus paraneda lastehalvatusest, mis sel ajal palju lapsi hauda viis ja invaliidistas. Luule puus muutus haiguse tagajärjel täiesti liikumatuks ja tänaseni on naise üks jalg seetõttu teisest veidi lühem. Kuigi haiguse tõttu pidi ta neljandat klassi kordama, pole edukat karjääri see lõppkokkuvõttes siiski takistanud.

  • Unistus hambaarsti elukutsest

Kuigi näitlejannal on enda sõnul head hambad, unistas ta noorena hambaarsti ametist. Ajaviiteks käis ta kodulähedases hambaarstikabinetis istumas ja kuulis, kuidas tollal ülivalusate protseduuride tõttu inimesed arstitoolis karjusid. See aitas teda tulevikus hoopis lavakasse sissesaamisel, kui ülesandeks saadud vangikongist pääsemise näitlemisel kulusid kunagised patsientide valukarjed eeskujuna marjaks ära.

Tema lapsed on öelnud, et ema unistas, et üks neist siiski arstiks õpiks. See unistus aga samuti ei täitunud.

  • Läbimurre tuli „Libahundi“ Tiinaga

Esialgu anti Komissarovile väiksemaid rolle, mis teda tüütama kippusid. Siis valis aga lavastaja Mikk Mikiver ta August Kitzbergi „Libahundi“ Tiina rolli.

Sellega seoses on näitlejannal meeles pikantne seik. Ühes maakohas toodi näitlejatele enne etendust värsket koduleiba, mida kõik isukalt sõid. Ootamatult tekkis näitlejatel laval leivast aga tohutu puhitus ja kõhugaasid. Kõige dramaatilisemal hetkel, näidendi lõpus, kui Komissaarov Tiinana surnult lava ette asetati, ei pidanud ta enam vastu ja õhk visises pikalt ja vinduvalt tema kõhust välja. Teised näitlejad hoidsid naeru tagasi, publik käis aga pärast etendust eraldi tänamas meeldejääva helikujunduse eest, mis meenutas neile hinge lahkumist kehast.

  • Linnateatrist Ugalasse

Pärast lavakooli lõpetamist suundus Luule tööle tollasesse Noorsooteatrisse, nüüdse nimega Tallinna Linnateatrisse. Sealt aga pidi ta suurte muutuste tõttu 1990. aastatel lahkuma. Esialgu oli näitleja seetõttu vabakutseline, seejärel aga kutsuti ta lõpuks tööle Viljandi Ugalasse, kus tähtsalt kohal oli näitlejanna tollane abikaasa Kalju Komissaarov.

  • Tearisaalis rusikaga näkku

Ühes lavastuses pidi Komissaarov minema publiku hulka, sealt mõne meesterahva välja valima ja temaga sülle istudes flirtima hakkama. Üks kord päädis aga asi sellega, et ühe vanema härrasmehe, põlvedele maabumisele järgnes Luulele rusikalöök näkku nende kõrval istunud abikaasalt. Nagu hiljem selgus, oli tegemist suure naistemehega, kelle proua järeldas juhtunust, et näitlejanna oli üks tema armukestest.

  • Kolm korda abielus

Komissaarov on olnud abielus oma endise õpetaja Arvi Laaneti ja näitleja Aivo Paljasmaaga. Tema viimane abielu Kalju Komissaroviga kestis 35 aastat, kuid lõppes enam kui 15 aasta eest. Selgus, et näitlejanna ametikaaslasest ja lavastajast abikaasal Kaljul oli väljaspool abielu laps.

  • Täielik jalgpallihull

Selle huvi harjutas Komissaarovile külge tema poeg Johannes. Ema teeb vahel pojale isegi etteheiteid, et see piisavalt tihti äljaku äärde tribüünidele mänge vaatama ei jõua. Lemmikmeeskonnaks on mõlemil Liverpool ja näitlejanna on pärast võitu ka selle mängijatega kohtunud. Kui kodulinna Viljandi meeskond kõrgliigast välja langes, on see aga emale-pojale suureks pettumuseks.

  • Karjääri lõpetada ei plaani

Nagu paljudki suured näitlejad ei plaani ka Luule Komissaarov oma kõrgele eale vaatamata oma karjääri lõpetada. Seni kuni teksti meeldejätmise ja selle laval energiliselt esitamisega probleeme pole, ei kavatse ta oma ametit ka jätta.

  • Hulgaliselt preemiaid

Kokku on näiteljanna saanud kümme suuremat tunnustust, preemiat ja autasu. Sinna hulka kuuluvad ka Valgetähe IV klassi teenetemärk, EFTA auraha ja Kultuurkapitali preemia.

  • Sotsiaalmeedias tohutu edu

Kui näitlejanna sai endale Facebookis 2016. aastal fännilehe, kogunes sinna vaid ühe ööpäevaga 15 000 liiget. Selline menu oli Komissaarovile täiesti ootamatu ja meeldivaks üllatuseks.

Elisa Huub on täiesti eraldiseisvalt tellitav voogedastusteenus – vaja ei ole muud, kui ükskõik millise teenusepakkuja internetiühendust.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.