Clement “Puppey” Ivanovi meeskond sai kutse rekordilise auhinnarahaga turniirile: võitja pistab tasku 1,5 miljonit dollarit

Clement "Puppey" Ivanov on üks maailma parimaid "Dota 2" mängijaid.Foto: WDS Media

Saudi Araabia e-spordi föderatsioon korraldab juuli lõpus “Dota 2” turniiri, kus läheb jagamisele tervelt 4 miljonit dollarit. Võistlusele on kutsutud ka Eesti edukaim e-sportlane Clement “Puppey” Ivanov koos oma meeskonnaga Team Secret.

Kui välja arvata iga-aastased The International turniirid, siis on tegemist kõige suurema auhinnarahaga võistlusega “Dota 2” ajaloos. Esikoht saab 1,5 miljonit dollarit ja teine koht sellest poole vähem. Kuna võistlusel osaleb vaid 10 meeskonda, siis ootab juba viimaseid meeskondi vähemalt 100 000 dollari suurune teenistus.

Võistluse toimumiskoht on aga ohtralt kriitikat saanud ja paljud fännid leiavad, et Saudi Araabia tegeleb sportswashing‘uga ehk läbi e-spordi maineparanduskampaaniaga. Saudi Araabia riiklik investeerimisfond ostis näiteks sel aastal miljardi dollari eest maailma suurima e-spordi turniiride korraldaja ESL-i.

Varem on vaatajate vastuseisu tõttu sääraseid turniire ka ära jäetud. Näiteks mänguarendaja Ubisoft kavatses korraldada Araabia Ühendemiraatides “Rainbow Six Siege” turniiri, kuid jättis pärast kriitikalaviini plaanid katki.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.