Ela kaasa: Eesti edukaim e-sportlane Clement “Puppey” Ivanov asub täna ülisuure auhinnafondiga turniiril võistlustulle

Clement "Puppey" Ivanov (vasakul) koos oma meeskonnaga.Foto: Team Secret

Täna algab The International 10, mida vähemalt rahasummade poolest võib pidada ajaloo suurimaks e-spordi turniiriks. Auhinnafond on 40 miljonit dollarit ja võistlemas saame näha ka eestlast.

The International (ehk TI) on iga-aastane turniir, kus selgitatakse välja parim meeskond arvutimängus “Dota 2”. Tänavune auhinnafond on 40 018 195 dollarit, millest esikohale kuulub ligi 18 miljonit dollarit. Turniir kestab 10 päeva ja finaal toimub 17. oktoobril.

TI10 võistlustulle asub ka üks eestlane: Clement “Puppey” Ivanov, kes on kusjuures ainuke Dota 2 mängija, kes on osalenud igal TI-l alates 2011. aastast. Ivanov on meeskonna Team Secret kapten, ühte meeskonda kuulub viis mängijat.

Ivanov on ka ülekaalukalt Eesti edukaim e-sportlane, kokku on ta auhinnarahades võitnud pea 3 miljonit dollarit. The Internationali esikoht pärineb tal 2011. aastast.

Millised on võiduvõimalused?

Team Secret oli eelmisel aastal suurepärases hoos ja kinni pandi mitu suurturniiri. Kahjuks jäi 2020. aasta The International pandeemia tõttu ära ja seega jäi ihaldatuim trofee pea kohale tõstmata.

2021. aasta pole Ivanovi meeskonnale nii lilleline olnud. Juuni alguse suurturniiridest langeti mitme järjestikkuse kaotusega välja ning üldiselt ei peeta Team Secretit hetkel (enam) TI10 favoriidiks. Küll aga ei saa lootuseid lõplikult maha matta, sest suve algusest alates pole toimunud ühtegi suuremat “Dota 2” võistlust.

Team Secreti esimene mäng algab täna kell 13 ja vastaseks on Venemaa ning Ukraina mängijatest koosnev Team Spirit. Vaadata saab seda Twitch.tv vahendusel siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.