Robin “ropz” Kool: MOUZ tahtis minu eest miljon dollarit

Robin "ropz" Kool IEM Katowice karikaga.Foto: Reddit

Eesti edukaim “CS:GO” mängija ja äsja major’i võitnud Robin “ropz” Kool külastas hiljuti “Mis siin toimub?” podcast’i, kus ta avaldas oma hiljutise edu tagamaid, “CS:GO” telgitaguseid ja detaile oma karjäärist.

Kooli profikarjäär sai alguse 2017. aastal, kui ta liitus Saksamaa klubiga MOUZ (endine Mousesports) Kool avaldas, et toona pakuti talle ka kohta ka Team Liquid meeskonnas, kuid kuna see oleks tähendanud USA-sse kolimist, siis otsustas ta MOUZi kasuks.

Meeskonna edukaim periood oli aastatel 2017-2019, kui võideti koos mitu turniiri. 2020. aastal koliti aga laiv-turniirid koroonaviiruse tõttu internetti ning meeskond ei suutnud enam endist vormi näidata. “Ma ei tea, mis juhtus, aga me olime teisel kohal ja paari kuu pärast olime kolmekümnendad. Võib-olla olime me see meeskond, kes mängib laval paremini. Tegime ühise otsuse, et tiimis tulevad muutused,” meenutas Kool.

Suured summad

Kooli sõnul pidi ta meeskonna vahetamiseks ootama 2021. aasta lõpuni, mil hakkas lõppema tema leping MOUZiga. “Tol aastal prooviti mind 2-3 korda välja osta, aga klubi polnud alguses nõus müüma ja hiljem küsiti juba minu eest miljon dollarit,” ütles ta.

2022. aastaga lõppes leping ja MOUZ ning FaZe said kokkuleppele. “Kindlasti polnud see summa enam miljon, aga palju vähem ka mitte. Ma arvan, et räägime ikka sadadest tuhandetest,” rääkis Kool.

Kokku oli Kooli ostmisest aasta jooksul huvitatud ligi kümme meeskonda. “Tundus, et olen FaZe jaoks olen viimane puslejupp”, põhjendas ta oma praeguse meeskonnaga liitumist. “Rahalises mõttes maksab mulle FaZe pisut vähem kui MOUZ, aga FaZe’iga oleme võitnud kolm turniiri järjest. MOUZiga poleks ma sellist asja ette kujutanud.”

“Mis siin toimub?” podcast’i Robin “ropz” Kooliga saad täies mahus kuulata ja vaadata siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.