Koroona-aasta kergitas peatamatu “GTA V” müüginumbrid ulmelise 140 miljonini

"GTA V" on enam kui seitse aastat pärast ilmumist jätkuvalt üks maailma suurima müügieduga videomänge.Foto: Rockstar

“Grand Theft Auto V” ilmus juba kaugel 2013. aastal, kuid selle mängu müügiedu ei näita veel raugemise märke. Mullu müüs “GTA V” üle ootuste hästi ning 2020. aasta detsembri seisuga on mängu kokku müüdud üle 140 miljoni koopia.

Koroonapandeemia mõjus paljudele eluvaldkondadele laastavalt, kuid videomängutööstus tegi mulle läbi korraliku tõusu. Kodudesse sunnitud inimesed otsisd tegevust ning paljud leidsid selle just videomängude näol.

Pandeemiast võitis suuresti ka “GTA V”. Kui eelmise aasta augustis oli uusim “GTA” jõudnud veel 135 miljoni inimeseni, siis detsembri lõpuks oli müüginumber ületanud 140 miljoni piiri. Mullu oli “GTA V” parim müügiaasta 2013. aasta järel, mil mäng ilmus. Toona leidis uue kodu veidi üle 30 miljoni “GTA V” koopia.

Erinevalt seeria varasematest osadest on “GTA V-s” kolm peategelast. Foto: Rockstar Games

140 miljonit on astronoomiline number, milleni jõuavad väga vähesed videomängud. Ajaloo suurima müügieduga videomängude edetabelis asub “GTA V” teisel kohal “Minecrafti” järel, mida on müüdud 200 miljonit koopiat. Tasub meeles pidada, et “Minecraft” ilmus “GTA V-st” kaks aastat varem ja on saadaval rohkematel platvormidel.

“GTA V” edukäik jätkub tõenäoliselt ka tulevikus. Juba on avalikustatud, et 2021. aasta teises pooles ilmub “GTA V” uue põlvkonna konsoolidele mõeldud versioon, lisaks sellele ilmub eraldiseisvana ka “GTA V” mitmikmänguosis “GTA Online”. 140 miljonit ei jää kindlasti “GTA V” parimaks tulemuseks.

“GTA” arendaja Rockstar on mõista andnud, et juba käib ka “GTA 6” arendus, kuid veel ei ole teada, millal see ilmub. Tõenäoliselt mitte veel niipea.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.