Uuring: eestlased on ühed parimad virtuaalsed autojuhid maailmas

Me oleme maailma parimad juhid mängus "GTA V", kuhu on võimalik lisada ka Eesti politseisõidukeid.Foto: kuvatõmmis/Kristjan Raid

Enam kui 800 auto- ja võidusõidumängu analüüsist selgub, et et eestlased on videomänguautode juhtimises maailmas paremuselt teisel kohal.

Pentagon Motors Groupi korraldatud uuring võttis aluseks 801 erinevat videomängu, kus autodega sõitmine mängib olulist rolli. Võidusõidumängude statistikat koondava veebikeskkonna speedrun.com alusel koostati nimekiri riikidest, kus elavad kõige edukamad virtuaalsed ralliässad.

Uuringust selgub, et maailma parimad rallisõitjad arvutimängudes elavad Soomes. Teisele kohale tuleb Eesti ning kolmandale Uus-Meremaa. Meile lähematest riikidest mahuvad esimese viieteistkümne sekka veel Leedu ja Rootsi.

 1. Soome 
 2. Eesti 
 3. Uus-Meremaa 
 4. Austraalia 
 5. Šveits 
 6. Rootsi 
 7. Leedu 
 8. USA 
 9. Taani  
 10. Kanada 
 11. Uruguai
 12. Holland 
 13. Bulgaaria 
 14. Ungari 
 15. Suurbritannia 

Lisaks üldisematele tulemustele on uuringus vaadeldud lähemalt ka spetsiifilisemaid mänge. Selgub näiteks, et maailma parimad “F1” mängijad tulevad Jaapanist, USAst on pärit parimad “Gran Turismo” ässad. Huvitaval kombel on aga just Eestist pärit maailma parimad “GTA” autojuhid.

“GTA” edetabeli koostamisel on võetud arvesse “GTA Online’i” statistikat, kus eestlased paistavad edukalt silma. Parimate “GTA” juhtide nimistus järgnevad meile Bulgaaria, Taani, Ungari ja Norra.

Pentagon Motors Groupi uuringuga saad ise tutvuda siin.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.