“Roaldi retked” Araabias: eestlaste loodud uhked söögikohad rõõmustavad Lähis-Ida gurmaane

Uued "Roaldi retked" viivad meid Araabiasse.Foto: Kanal 2

Kanal 2 saate “Roaldi retked” värske hooaja esimene episood viib täna Araabia Ühendemiraatidesse, kus tarmukad eestlased on võtnud ette suure väljakutse ja avanud sealses kultuuris omaenda restorani ja kohviku. Saatejuht Roald Johannson seikleb sedapuhku Abu Dhabis ja Dubais, kus Eesti inimeste loodud söögikohtade populaarsust on kinnitanud suisa šeigi isiklik toetus.

“Ma olen alati tundnud uhkust selle üle, et eestlane on üks julge ja ettevõtlik inimene, kes ei karda pead oma urust välja pista ning proovida ettevõtjana kätt laias maailmas. Need Eesti gurmaanid tõestavad edukalt, et meie köögikultuuri eksport Lähis-Itta on saanud vinge hoo sisse!” räägib saatejuht Roald Johannson.

Abu Dhabi särava liivarannaga promenaadil asub Valgeranna-nimeline söögikoht, kus ettevõtlikud eestlased on loonud tõelise gastronoomilise pärli. Sealses restoranis saab nautida kodumaist toitu, mida valmistab Eestist pärit peakokk Hannes Heinpalu.

Restorani juhataja Oliver Lant avab saates söögikoha uksed ja paljastab loo, kuidas ühest omavalmistatud ja hästi välja kukkunud mahlasest hamburgerist sündinud idee viis restorani loomiseni Araabias. Omanikud Urmas ja Küllike on loonud paiga, mille populaarsust kinnitab šeigi isiklik toetus.

3,6 miljoni elanikuga Dubais rõõmustab magusasõpru Pavlova kohvik, kus Eesti kondiitrikunst on leidnud endale uue kodu maailma suurimas kaubanduskeskuses. Erika ja Olga, kaks tulist tallinlannat, on loonud kohviku, kus värskest toorainest õhulised meistriteosed sünnivad otse kohapeal. Saates räägivad naised, mis moel on nende Pavlova kohvik kasvanud üleeuroopaliseks brändiks.

“Roaldi retked: Araabia gurmaanid” on eetris täna kell 20.30.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.