Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
Saame tuttavaks: teie ees on “Naabrist parema” uue hooaja osalejad
Ülejärgmisel kolmapäeval alustab TV3s uut hooaega “Naabrist parem”, kus sel kevadel hakatakse kodu looma merekonteineritesse.
Oma maja võitmise nimel kandideeris sarja sadu inimesi, kelle seast valiti välja neli paari – superemadest õed, kuldsete kätega kamraadid, seiklejaist rändurpere ning seni päris oma koduta hakkama saanud maailmakodanikud.
Konteinermaja võidu nimel kandideerijate seltskond oli tõeliselt värvikas, neid leidus erinevatelt elualadelt, erinevas vanuses ja Eesti erinevatest paikadest. Oli ka Soomes elavaid eestlasi, kõige kaugem ankeet tuli aga lausa Austraaliast.
Käthlin ja Käthriin – õdedest superemad
Õed Käthlin (32) ja Käthriin (31) on energiast ja ettevõtlikkusest pakatavad naised, kes täiendavad teineteist hästi, sest ühe tugevused on teise nõrkused ja vastupidi. Hankeprojekte juhtima harjunud Käthlin teeb realistlikke plaane, sisearhitektuuri õppinud Käthriin läheneb neile aga kunstnikuhingega.
Õdedel on kahe peale kokku 5 last, kellest vanim on juba 11-aastane ja noorim ei ole veel esimest sünnipäeva tähistanud. “Naabrist parema” seikluses osalemisega loodavad nad inspireerida kõiki teisigi emmesid uusi projekte vastu võtma ja nägema, milleks nad tegelikult võimelised on.
Kuna lastega tegelemine on mõlema õe elus praegu esikohal, on nende suureks sihiks ehitada konteineritest kaks omaette majakest nii, et ühes oleks lõbus täiskasvanutel ja teises lastel. Samal ajal oleks täiskasvanutel tänu suurtele akendele laste tegevusest piisav ülevaade, lastel aga võimalus olla nii lõbusad, lärmakad ja hoogsad, kui nad soovivad.
Marleen ja Kristjan – kodutud maailmakodanikud
Marleen (28) ja Kristjan (30) on kõrgelt ja rahvusvaheliselt haritud noored, kellel päris oma kodu olnud polegi, sest nad on elanud nii koos kui ka eraldi erinevates kohtades üle maailma.
Marleen töötab Euroopa Innovatsiooni Akadeemias ja aitab teisi ettevõtluse ja innovatsiooni rindel. Tema salaunistuseks on aga sisekujundaja amet, milles tuleb end saates igal juhul proovile panna. Kristjan on aastaid juhtinud nii Baltikumis kui ka Poolas erinevate majutusettevõtete tööd.
“Naabrist parema” saates soovivad Marleen ja Kristjan luua päris oma ja päris esimese peatuspaiga, mis hakkaks asuma kaunis Eesti looduses. Terrassiga konteinerkoju mahuks nii nemad, nende pere kui ka sõbrad ning näiteks saaks sealses pop-up kohvikus ka mõnel mõnusal suveõhtul ühe toreda kontserdi korraldada.
Aare ja Urmas – meisterlikud kamraadid
Lõputult põnevaid ideid genereeriv Aare (42) on elukogenud mees, ettevõtte tegevjuht, kes teab, et kui oled kaelani sitas, siis ei tohi pead norgu lasta. Tema kaaslane saates on Urmas (59), kes on erialalt meremees, kelle jaoks ehitus on olnud eluaegseks hobiks.
Praegugi töötab ta Rakvere haiglas remondimehena. Mehed viis kokku ehitus, sest Aare saunale oli vaja uut voodrit, Urmas oli selle töö jaoks aga just õige mees. Neid ühendab sarnane mõtteviis, tasakaalukus ja asjade mõistmine nii, nagu nad tegelikkuses on.
Aare ja Urmase eesmärk saates ongi valmis saada üks tõeline meestemajake ja paigutada see mõnda looduskaunisse paika, kus oleks mõnus nii kalal käia kui ka öösel tähti imetleda.
Samuti oleks oluline, et maja oleks täielikult isemajandav, ei vajaks vee-, elektri- ega kanalisatsiooniühendust. Materjalide juures hindavad nad looduslikkust ja väärtustavad keskkonnasõbralikke lahendusi otsides taaskasutust.
Mari-Anne, Eero ja Aleksander – kokku hoidev rändurpere
Mari-Anne (28) ja Eero (29) teavad, et kogemused rõõmustavad hinge rohkem kui asjad. Nende ühine kirg ja hobi on reisimine ning viimastel aastatel on seda koos 6-aastase poja Aleksandriga ka jõudsalt harrastatud.
Reisikihk on neid viinud nii Austraaliasse telkima kui ka Aasiasse vabatahtlikule tööle ja seljakotiga rändama. Oma rännuaegadel elas pere Euroopas ringi sõites kuude kaupa eriti kitsal pinnal — oma kätega elamuks ehitatud kaubikus.
Tagasi Eestis, unistab noor pere oma kodust, mis oleks küll väike, kuid nende kolmesele pundile täpselt paras. Nende koostöövõime ja pingelistes olukordades hakkama saamine on peensusteni lihvitud ja “Naabrist parema” võistlusoludes tuleb see kindlasti vaid kasuks. Samuti on paar ehitustöödeks põhjalikult ette valmistunud, sest hiljuti on mõlemal läbitud plaatimiskursused ja nüüd õpib Mari-Anne sisetööde elektrikuks, Eero aga pottsepaks.
Kõik paarid ehitavad konteinerist kodu spetsiaalselt Ülemiste Citys asuvas stuudios, kus kogu tööd tuleb alustada nullist ehk konteinerkastist. Kevade jooksul valmivad unikaalsed majakesed, mille “Naabrist parem 2020” võitja saab koos sisustusega endale, lisaks viiakse maja kohale sinna, kus võitjad oma unistuste vaadet nautida soovivad. Sarja juhivad ja osalejaid innustavad Keili Sükijainen ning Alari Kivisaar.
“Naabrist parem” alustab TV3s kahe nädala pärast, 25.märtsil kell 20.00.