Duo Media Networks tõi turule esimese lastele suunatud raadio Eestis – Raadio Kidzone

Eestis läheb eetrisse lastele mõeldud raadiojaam.Foto: Duo Media Networks

Eesti esimene lastelaulude raadio läks eetrisse 16. jaanuaril ja on suunatud lastele vanuses 3-10 eluaastat. Kanal on kuulatav digiraadiona Tartus ja Tallinnas ja digijaamana pleier.ee kodulehel ja rakenduses.

Raadio Kidzone muusikavaliku põhiosa moodustavad lastelaulud. Lisaks mängib uus lasteraadio ka hoolega valitud popmuusika hitte, mida pere noorematele kaasa laulda meeldib.

Duo Media Networksi sõnul on muusikavaliku seas päris uusi lugusid, ent rohkelt ka selliseid nostalgilisi palasid, mida emad ja isad oma lapsepõlvest mäletavad, näiteks Entel-Tenteli aegadest või mõnest muust lastesaatest.

Raadio Kidzone programmijuhi Krstiina Krausi sõnul oli eesmärk antud jaamaga luua selline lihtne ja mugav keskkond, kus laps saab kuulata iseseisvalt erinevaid lastelaule mida oleks ka lapsevanemal tore koos lapsega kuulata. “Mujal maailmas on lastelaulude jaamad olemas ja oli imekspandav, et Eestis veel polnud seda tehtud, ometi vajadus oli,“ sõnas Kraus.

Duo Media Networksi sõnul leiavad jaamast rõõmu ka pered kes elavad Eestist kaugemal, kui saavad teises keelekeskkonnas kuulata lapsega ka eestikeelset lastelaulude jaama. „Raadiojaama kuulates saame ka selle läbi jätkata ja elus hoida koos lapsega muusika kuulamise harjumust,“ lisas Kraus.

Lapsevanemad võivad olla muretud, sest Raadio Kidzone on kõik seal kõlavad palad hoolega üle kuulanud, et need oleks ka oma sisult noorele kuulajale sobivad. Nii kuuleb jaamast näiteks Stefanit, Vanilla Ninjat ja mitmeid teisi tuntud Eesti artiste. Hilisõhtuses vööndis saab väike kuulaja uinuda unelaulude saatel.

Raadio Kidzone levib Eestis digijaamana. Hetkel on seda võimalik kuulata mobiilirakenduses Pleier ning Pleieri kodulehel veebis aadressil https://pleier.ee/digijaamad/raadio-kidzone .

Duo Media Networksi sõnul jõuab raadiokanal varsti suurema auditooriumini läbi DAB+ digitaalse edastuse laienemise.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.