Eestis avatakse maailmas ainulaadne virtuaalne kunstinäitus

Foto: Tallinna Kunstihoone Facebooki konto kuvatõmmis

Tallinna Kunstihoone avab nii praegused kui eelnenud näitused publikule uuendusliku virtuaalse keskkonna kaudu.

Kolmapäeval, 8. aprillil avanevad praegune Kunstihoone näitus “Lõputa lugu” Paul Kuimeti ja Mihkel Ilusa töödest ning eelmine näitus “Sõna mõjutus: puue, suhtlus, katkestus”, neile lisanduvad lähiajal teiste Kunstihoone galeriide näitused.

Tallinna Kunstihoone juhataja ja virtuaalplatvormi looja Taaniel Raudsepp: “Kogu maailma ootamatult tabanud liikumispiirangud on kaasa toonud erinevate virtuaalsete lahenduste virrvarri, mis püüavad luua kultuurile ligipääsu ja pakuvad isolatsioonis inimestele meelelahutust ja lohutust. Meie alustasime oma virtuaalse keskkonna loomist juba eelmisel sügisel ning oleme seetõttu ligipääsetavuse, kasutajasõbralikkuse, kvaliteedi ja detailsuse poolest enamikust taolistest lahendustest sammu võrra ees.”

Virtuaalnäituse loomine ei nõudnud seejuures suurt tehnoloogilist läbimurret vaid rajaneb olemasolevate tööriistade nutikal sidumisel – video, interaktiivsus ja online-lahendused. Lihtsa tehnoloogilise lahendusega, mis ei nõua kasutajalt midagi peale internetiühenduse ja ekraani, pakub Tallinna Kunstihoone virtuaalkeskkond ruumilist kogemust näitusesaalis koos paljude lisavõimalustega video, audio ja tekstina. Virtuaalnäitus on ühendatud digigiidiga, mida saab jälgida nii eesti, vene, inglise kui ka eesti viipekeeles.

Tallinna Kunstihoone virtuaalplatvormi loojad on Taaniel Raudsepp (Tallinna Kunstihoone juhataja, formaadi idee autor), arendaja Sven Raju, videorežissöör Elen Lotman, operaator Ivar Taim, videoprodutsent Madis Tüür, projektijuhid Rahel Aerin Eslas, Sirli Oot, Siim Preiman. Platvormi loojad otsivad edasiarendamiseks partnereid ja plaanivad selle anda vabaks kasutamiseks teistelegi. 

Tallinna Kunstihoone virtuaalnäitustele pääseb alates kolmapäevast, 8. aprillist Tallinna Kunstihoone kodulehelt www.kunstihoone.ee  

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.