Koroona tõttu on selle plaani realiseerimine muutunud aga võimatuks, mistõttu on lauale alles jäänud kolm potentsiaalset stsenaariumit. Hetkel panustatakse plaan B-le, mis tähendaks, et lauluvõistlus Rotterdamis küll toimub, kuid täismaja kontsertidele välja ei müüda. Piirangud seatakse ka ajakirjanikele, kellest osad peavad üritust kajastama virtuaalselt.
Selle plaani raames jäetakse õhku ka võimalus, et kas mõned või kõik artistid esitavad oma lood kinnisest stuudiost üle videosilla. Selleks peavad kõik Eurovisioonil osalevad artistid tegema oma loost videolindistuse, mis läheb käiku juhul, kui mõne riigi esinejad ei saa koroonapiirangute tõttu Rotterdami reisida või kui esinejad peavad näiteks kohapeal karantiini minema.
Mis siis, kui koroona ei halasta?
Lisaks plaan B-le on lauluvõistluse korraldajatel veel laual ka plaanid C ja D süngemate stsenaariumite tarvis. Plaan C näeb ette, et üksi artist Rotterdamis ei esine, kuid saatejuhid ja muud šõu elemendid lähevad siiski eetrisse kohapeal. Inimesi lubatakse kontsertidele hajutatult ja väiksemal hulgal.
Kui koroona peaks kujunema eriti halastamatuks, siis läheb käiku plaan D. Selle stsenaariumi kohaselt ei ole tule Rotterdami ükski esineja ning ei korraldata ka publikule mõeldud kontserte ja üritusi. Televaatajad näeksid vaid eurolugude lindistusi.
Selge on aga see, et tänavu Eurovisioon uuesti ära ei jää ning korraldajad soovivad maikuus lauluvõistluse kindlasti uuesti publikuni tuua.