Kuula esimesi lugusid: laulva revolutsiooni ainetel valmib Broadway muusikal

Eesti ajalugu jõuab Broadway lavale.Foto: kuvatõmmis

Eestis 1991. aastal toimunud laulva revolutsiooni ainetel on valmimas Broadway muusikal “Singing Revolution: The Musical”. Tegu saab olema europop-muusikaliga kahest armastajast nõukogude võimu viimaste päevade ajal.

Muusikalil on olemas oma koduleht, kust on juba võimalik kuulata ka esimesi lugusid. Veel on avalikustatud esimese vaatuse sisuülevaade, kust selgub, et selgub, et tüki peategelased on eestlane Heinz Tamm ja Punaarmee ohvitseri Nikolai Solokovi tütar Sofia.

Sofia ja Heinz kohtuvad Tallinna raekoja platsil ja armuvad. Hiljem saab Heinz teada, et tema isa on küüditaud Siberisse ja Sofia üritab teda lohutada, kuid Nikolaile noorte läbikäimine ei meeldi. Heinz loob rahumeelse vastupanu grupeeringu, organiseerib Balti keti ja satub lõpuks nõukogude vägede rünnaku alla.

Ta varjub koos teiste vastupanuvõitlejatega Toompea lossi, kust edastab raadio teel sõnumi, et Toompeat rünnatakse. Seepeale ilmuvad kohale sajad eestlased ja lahing Punaarmeega näib vältimatu. Sellega saab esimene vaatus läbi.

Muusikali kirjutab valmis Broadway veteran Tony Spinosa, kes külsatas laulu- ja tantsupeo ajal ka hiljuti Tallinnat.

“Laulupidu ületas mu ootusi,” vahendab Spinosa sõnu välisministeeriumi Facebooki leht. “Ma teadsin, et üritus on meelelahutuslik, aga olin üllatunud, kui emotsionaalselt liigutatud ma olin. Ma ei olnud kunagi varem midagi sellist kuulnud. Ja kui ka publik kaasa laulma hakkas, siis ma ei suutnud uskuda, mida ma kogen. See oli tõesti liigutav. Maagiline,“ võttis produtsent oma kogemuse kokku.

Veel ei ole teada, millal “Singing Revolution: The Musical” Broadway lavalaudadele jõuab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.