Tuntud reisivlogija visati Venemaalt välja, riigist lahkus ta Eesti kaudu

Bald and Bankrupt oli sunnitud Venemaalt lahkumaFoto: kuvatõmmis

Tuntud briti juutuuber Bald and Bankrupt ehk Benjamin Rich teatas uues videos, et ta visati Venemaalt välja ning edaspidi ta enam nõukogude ajaga seotud sisu ei tooda.

Eestitki külastanud Richil on YouTube’is üle kolme miljoni jälgija ning ta on eelkõige tuntud reisivideotega, mis on tehtud endise Nõukogude Liidu aladel. Oma viimases videos seikleb Rich Venemaa kaguosas, ent tema reis katkestatakse.

“Raudteejaama suundudes tuli minu juurde vene politseinik Jekaterina. Ta ütles: “Benjamin, kas tuleksid minuga jaoskonda kaasa, meil on vaja mõnes asjas selgusele jõuda.”,” rääkis Rich videos ja lisas, et tal ei jäänud muud üle kui naisega kaasa minna.

“Mind visati paariks päevaks vene vanglasse ja siis saadeti mind kohtusse ennast kaitsma. Mind mõisteti süüdi ja üks karistustest on see, et mind visatakse Venemaalt koheselt välja ja ma ei tohi siia enam kunagi tagasi tulla,” kõneles Rich.

Ta lisas, et edaspidi ta enam nõukogude-teemalisi videoid ei tee.

“Minu teekond lõppeb siin ja ma tunnen, et ma olengi tegelikult teinud kõike, mida endise Nõukogude Liidu aladel teha saab. Ma olen näinud kosmoselaevu, olen seigelnud, olen olnud vanglas. Ega mul rohkemat polekski väga saavutada,” sõnas Rich enne Eesti-Venemaa piiri ületamist.

Mitmed fännid on ka Richi videot kommenteerinud ja teda tänanud, öeldes, et jäävad ta vloge igatsema.

“See oli väga inspireeriv seeria, Benjamin. Su kaamera ja silmad on andnud meile vajaliku pilgu endisele Nõukogude Liidule. Aitäh kõige eest ja püsi kiilakas!” kirjutas üks.

“Baldi videod on alati rahustavad ja informatiivsed, ent samas ka seikluslikud ja julged. Ta leiab alati uusi sõpru ning naudib elu. Tõeline inspiratsioon. See lõpp tekitab mus külmavärinaid ning on kurb näha, et nõukogude seiklused siin lõppevad,” kirjutas teine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.