Eurovisioon 2023: kuidas saada lauluvõistluse põnevusest osa online-kasiinos panustades?

Selle aasta võistluse eel on toimunud mõned muudatused hääletussüsteemis.Foto: Shutterstock


Taas on kätte jõudnud Eurovisiooni lauluvõistlus, mis pakub kogu nädala jooksul suurepärast meelelahutust. Seekordne võistlus toimub Liverpoolis, kuna eelmise aasta võitja Ukraina ei saa endiselt sõja tõttu suursündmust võõrustada. Ukrainlastel on siiski võimalus sündmuse korraldamisel kaasa rääkida, lisades õhtusse mitmeid Ukraina teemalisi elemente.

Eurovisioon on maailma kõige suurema laulukonkurss, millel on miljoneid fänne üle kogu maailma. Muusikasõbrad naudivad iga-aastast suurejoonelist etendust, kuid osa neist soovib muuta oma elamuse veelgi meeleolukamaks, tehes panuseid favoriitidele.

Uurime, kuidas muusikasõbrad ja spordiennustuse huvilised saavad kogeda panustamise kaudu põnevust.

Muutused hääletussüsteemis

Selle aasta võistluse eel on toimunud mõned muudatused hääletussüsteemis.

Näiteks on poolfinaalides loobutud žüriist ning edasipääsejad selguvad puhtalt rahvahääletuse tulemusena. Samuti on esmakordselt võimalik hääletusel osaleda kõigil fännidel üle kogu maailma.

Eesti positsioneerimine sel aastal

Kihlvedude tegijad peavad vähetõenäoliseks Eesti võimalust edu saavutada tänavusel võistlusel. Eestit esindab Alika Milova looga “Bridges”, mis on kirjutatud koostöös Wouter Hardyga, kes oli ka 2019. aasta võiduloo produtsent.

Eesti kahjuks mängib sel aastal just muudatus hääletussüsteemis, kuna poolfinaalides žürii enam ei hääleta ning edasipääsejad selguvad vaid rahva häälte tulemusena.

Favoriidid tänavusel võistlusel

Kas Eurovisioon 2023 võidab laulja, kes on varem juba sama laulukonkurssi võitnud?

Rootsit esindab 2012. aasta võitja Loreen looga “Tattoo”, mida peetakse ülekaalukalt suurimaks favoriidiks. Samas on kõrged ootused ka Soomel, mida esindab räppar Käärijä soomekeelse palaga “Cha Cha Cha”.

Järgnevalt on kirjas tänavused top 5 favoriidid koefitsentide alusel.

 1. Rootsi – 1.58
 2. Soome – 3.00
 3. Ukraina – 9.00
 4. Prantsusmaa – 15.00
 5. Hispaania – 20.00

Pea meeles, et koefitsiendid võivad aja jooksul muutuda ja need ei pruugi olla täiesti täpsed.

Paljud täpsemad panustamisvõimalused avaldatakse võistluse nädalal või suhteliselt vahetult suurõhtu eel, seega mida lähemale suur laupäeva õhtu jõuab, seda rohkem erinevaid koefitsiente ja panuseid saab teha. 

Eurovisiooni panustamised tuleb ära teha enne telesaate algust, kuna live-panustamine pole võimaldatud. See on tegur, mille poolest spordiennustused erinevad Eurovisiooni ennustustest.

Panustamisele lisab põnevust asjaolu, et tulemused  võivad olla ettearvamatud ning igal aastal on erinevad žanrid ja esitused, mis võivad rahva südamed võita. See teeb asja veelgi huvitavamaks, sest ükski aasta pole teisega sarnane.

Mida arvestada panuse tegemisel?

Kui oled valmis oma panuseid tegema, on siin mõned soovitused, mida tasub arvestada.

 • Uuri eelnevate aastate tulemusi ja trende: See aitab sul mõista, millised riigid on viimasel ajal edukad olnud ja milliseid žanre Eurovisiooni fännid eelistavad.
 • Vaata esinemisjärjekorda: Nagu eelpool mainitud, mängib esinemisjärjekord sel aastal suuremat rolli, kuna žürii hääletus puudub poolfinaalides. See tähendab, et artistid, kes astuvad lavale hiljem, võivad saada rohkem hääli.
 • Ole kursis artistide ja laulude taustaga: Teadmine artistide varasematest saavutustest ja laulude autoritest aitab sul paremini hinnata nende võimalusi võitmiseks. Näiteks võib tugevaks kandidaadiks pidada laule, mis on varasemate võidulugude autoritega koostöös kirjutatud.
 • Vaata proovide ja etteastete kommentaare: Sageli annavad esinemispäeva eel proovide ja etteastete kommentaarid aimu sellest, kuidas artistid laval hakkama saavad ja milline on nende lavakarisma. See võib olla panustamisel otsustava tähtsusega.
 • Ära alahinda väiksemaid riike: Kuigi suuremad riigid, nagu Rootsi, on sageli favoriidid, on ka väiksematel riikidel võimalus võita. Võistlus on ettearvamatu ja igal aastal võib leiduda üllatusvõitja.
 • Kuula oma intuitsiooni: Kui sa oled suur Eurovisiooni fänn ja tunned, et teatud laul või artist on eriliselt hea, siis usalda oma sisetunnet ja panusta sellele.

Riskide maandamine ja strateegiad

Nagu igasuguse hasartmängu puhul on panustamisel oluline jälgida oma kulutusi ja panustada ainult selliseid summasid, millega olete valmis riskima. Üks võimalus riskide maandamiseks on teha mitu väiksemat panust erinevatele osalejatele, et suurendada võiduvõimalusi.

Online-kasiinod pakuvad põnevat ja lõbusat viisi panustamiseks ning lauluvõistluse nautimiseks, kuid ära unusta, et tegemist on ikkagi ettearvamatu võistlusega. Panusta vastutustundlikult ja naudi meelelahutuslikku aega koos sõprade või perega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.